Записи

гражданское право

Правила виїзду дітей за кордон на відпочинок

boy-958457

Батькам, які планують їхати на відпочинок за кордон з дитиною або відправити дитину на відпочинок самостійно, важливо знати процедуру оформлення  та перелік необхідних документів для від’їзду  дітей за кордон.

Порядок виїзду громадян України, в тому числі дітей, за кордон та оформлення необхідних документів регулюється Законом України  «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року № N 3857-XII; Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27 січня 1995 року, № 57; Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231.

Дитиною, згідно з Сімейним кодексом України, визнається фізична особа до досягнення нею повноліття. При цьому, згідно зі ст. 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.  Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Отже, ситуація перша: виїзд за кордон дитини у віці  16-18  років.

У такому  віці, дитина може виїздити за кордон як з батьками, так і самостійно без згоди та супроводу батьків чи будь кого з дорослих осіб.
А) Якщо дитина виїздить разом з батьками чи одним з батьків, то згідно зі статтею 17 «Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231 відомості про дітей вносяться в паспорти батьків чи одного з батьків на підставі заяви громадянина, у чий паспорт вписуються діти. При цьому, на дітей віком від 5 до 18 років, які виїжджають разом із законними представниками і відомості про яких вписуються у їх паспорти, подаються фотокартки, що вклеюються у ці паспорти і скріплюються печаткою.
Б) Якщо дитина від’їздить  за кордон самостійно, необхідно оформити лише проїзний документ дитини.  Порядок його отримання передбачений  Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

Оформлення паспорта/проїзного документа здійснюється на підставі заяви батьків (законних представників батьків чи дітей), а у разі, коли батьки не перебувають у шлюбі між собою, – того з них, з ким проживає дитина, справжність підпису яких засвідчується нотаріально. За наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлено на підставі рішення суду. Для дітей віком від 14 до 18 років у заяві зазначається відсутність обставин, що обмежують згідно із законодавством право їх виїзду за кордон. Такий проїзний документ на дитину оформляється на термін три роки або до досягнення нею 18-річного віку.

Ситуація друга: виїзд за кордон дитини, яка не досягла 16 річного віку.

У цьому випадку дитина не має права самостійного виїзду, перетинання кордону може бути здійснено лише в супроводі одного чи обох батьків, або у супроводі осіб, які уповноважені на це батьками.
А) Порядок виїзду дітей з батьками аналогічний зазначеному вище (відомості про дитину записуються в паспорті одного з батьків, на дітей віком від 5 до 18 років вклеюються їх фото). При цьому, якщо дитина їде за кордон з одним з батьків, обов’язково необхідно оформити нотаріальну згоду іншого з батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, або надати інші документи, які підтверджують, що отримання такої згоди непотрібне (рішення суду про позбавлення батьківських прав, свідоцтво про смерть іншого з подружжя, тощо).
Б) Якщо дитина від’їжджає за кордон у супроводі осіб, які уповноважені батьками, на дитину оформлюється проїзний документ дитини у порядку, визначеному Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та викладеному вище та додатково оформлюється нотаріально посвідчена  згода обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Вчасно та правильно оформлені документи на дитину дозволять Вам   влаштувати своїй дитині незабутній відпочинок. Сподіваємося, що викладена інформація допоможе Вам у цьому.

 

Шановні читачі!

Узв’язку зі значною кількістю запитань прошу вас уважно перечитувати зміст статті. На більшість запитань, які ставляться користувачами, у ній є відповіді. Тим не менше, я намагатимуся допомогти у вирішенні питань, які не висвітлені у статті, але стосуються нашої теми.

Сподіваюся, мої поради допоможуть вам і вашим дітям під час подорожі!

Топорецька Зоряна
380 комментариев
Юля 
Март 20, 2011 11:22

Зоряно, дуже дякую за корисну статтю, особливо перед літніми канікулами. Я була би дуже вдячна за уточнення: моїй племінниці 15 років, хочемо відправити її в літній табір в США – самостійно. В деяких авіакомпаній є послуга unaccompanied minor, коли вони супроводжують неповнолітню дитину протягом усього польоту. З ін. боку, відповідно до Постанови КМУ “3. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) (далі – батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.”
Питання: то чи може все таки неповнолітня дитина виїжджати з України без супроводу батьків? Якщо в 15 років послуга unaccompanied minor не обов’язкова, то чи може вона виїжджати просто з нотаріальним дозволом від батьків, чи супроводження представника авіакомпанії все одно обов’язкове?

Дуже дякую за відповідь.

Март 31, 2011 08:41

Самостійний виїзд дитини за кордон дозволяється лише після досягнення нею 16 років. Оскільки у Вашому випадку дитині 15 років, її супровід батьками чи уповноваженими ними особами є обов’язковим. Вам необхідно оформити проїзний документ дитини у порядку, передбаченому Законом України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, звернувшись до органів внутрішніх справ за місцем проживання дитини та оформивши при цьому нотаріально засвідчене клопотання батьків про видачу такого документа.
Згадана Вами Постанова КМУ № 57 у п. 5 прямо вказує, що виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Юля 
Май 23, 2011 16:42

Зоряно, дякую за відповідь.

Ірина 
Июнь 24, 2011 10:10

Доброго дня, буду дуже вдячна за консультацію. Збираюсь у відпустку із неповнолітньою сестрою (дитині 15 років). Я повнолітня. Летимо до Туреччини. Які документи потрібно предявити для проходження митного контролю? Для чого оформляється довідка з навчального закладу, якщо зараз канікули? Дякую.

Июнь 25, 2011 09:35

Порядок пертину кордону передбачений Законом «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та Постановою «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України», про які я згадую у статті. Оскільки вашій сестрі виповнилося 15 років, вона не має права на самостійний виїзд за кордон. А тому обоє батьків повинні оформити згоду та виїзд її за кордон та уповноважити Вас на супровід сестри. При проходженні прикордонного контролю ви повинні пред’явити проїзний документ дитини та згоду батьків на її виїзд і супровід вами.
Туреччина не відноситься до так званих “візових” країн, оскільки візу ви отримуєте по прильоту, а тому надання довідки з навчального закладу не вимагається.

Ірина 
Июнь 25, 2011 15:27

Щиро дякую, пані Зоряна.

Наталія 
Июнь 27, 2011 14:31

Добрый день, Зоряна! Очень полезная статья.Я правильно поняла, что если моему сыну 16 и мы с его отцом в разводе, я могу отправить сына к родне в Россию одного и без согласия отца?

Юлія 
Июнь 28, 2011 16:03

Підскажіть будь-ласка, моїй дитині 16,5 років. Він вписан (вклеїна фото) в мій закордонний паспорт. Коли син досяг 16 річного віку, він змінив своє призвище, та отримав паспорт громадянина України з новим призвищем. Чи потрібно для виїзду за кордон отримувати йому закордонний паспорт з новим призвіщем, чи можна перетинати кордон за моїм, та показувати документи про зміну призвища?

Июнь 29, 2011 06:32

Наталья, независимо от того, в разводе Вы или нет, на возникновение либо прекращение родительстких прав Вашего бывшего мужа это не влияет. Но, Ваш сын имеет право на самостоятельный выезд за ределы Украины, поскольку ему исполнилось 16 лет.

Июнь 29, 2011 06:54

Юлія, щоб не мати проблем на кордоні, раджу Вам переоформити документи дитини на нове прізвище.

Тетяна 
Июль 6, 2011 13:57

Моїй дитині 5 років, має власний проїзний документ.Є довідка з РАГСу,що батька не має (я-мати-одиначка).Мій батько (її дідусь)і мати (її бабуся) останні 15 років живуть і працюють по контракту в Німеччині, і приїздять у Київ регулярно. Чи можу я відправити свою доньку до них на літо? які потрібні довідки додатково якщо вона буде їхати з дідусем або бабусею?

Июль 7, 2011 05:54

Потрібна Ваша згода на виїзд дитини за кордон в супроводі дідуся чи бабусі (з ким дитини їхатиме)- згода на виїзд та супровід. Так згода оформлюється у нотаріуса та обов’язково зазначається країна перебування і час перебування дитини за кордоном.

Людмила 
Июль 9, 2011 07:26

Нашому племіннику 14 років, він приїхав до нас в ОАЕ на відпочинок у супроводі мого чоловіка. Але ми не маємо змоги супроводжувати його назад в Україну. Чи може дитина самостійно вїхати в Україну?

Июль 12, 2011 15:40

Чинне законодавство України встановлює обмеження щодо виїзду дітей за кордон, щодо в’їзду в Україну, то п. 7 Постанови КМУ № 57 визначає, що громадяни в’їздять в Україну без будь-яких обмежень. Проте в даному випадку, слід враховувати правила перевезень конкретної авіакомпанії, яка буде здійснювати таке перевезення, оскільки вона може встановлювати певні обмеження, а також законодавство ОАЕ щодо можливості самостійного виїзду дітей з країни.

Світлана 
Июль 14, 2011 08:52

Що потрібно для виїзду дитини 13 років за кордон (до Росії) з бабусею на 5 років для отримання освіти. Згода обох батьків є.

Руслана 
Июль 14, 2011 09:10

Скажіть,будь-ласка,чи потрібно вклеювати фотографії дітей в закордонний паспорт якщо їм 4років і 5 років?

Июль 14, 2011 13:01

Світлано, оскільки дитина виїздить до РФ, перетин кордону може бути здійснено лише при наявності Свідоцтва про народження та згоди обох батьків, в якій зазначаються: дані батьків, дані дитини, держава прямування та часовий проміжок перебування, а також дані уповноваженої особи на супровід дитини.
Якщо ж планується, що дитина буде перетинати кордон інших країн, додатково повинен бути оформлений проїзний документ дитини.

Июль 14, 2011 13:11

Руслано, згідно зі статтею 17 «Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231 відомості про дітей вносяться в паспорти батьків чи одного з батьків на підставі заяви громадянина, у чий паспорт вписуються діти. При цьому, на дітей віком від 5 до 18 років, які виїжджають разом із законними представниками і відомості про яких вписуються у їх паспорти, подаються фотокартки, що вклеюються у ці паспорти і скріплюються печаткою.

Анастасия 
Июль 15, 2011 15:58

гарно довідка
дуже потрібна допомога , мені 17 років я їду до родичів у німеччину, дозвіл батьків і усі потрібні документи є. Таке питання, чи можу я їхати автобусом без супроводу, чи обовязково літаком, адже е якась там постанова що діти не можуть їхати вночі на автобусі, обовязково потрібна ночівля, чи відносится це до мене якщо мені 17, чи можлива подорож на автобусі , і чи не буде проблем на кордоні з цим?

Июль 19, 2011 14:03

Зазначені Вами обмеження стосуються групи дітей до 16 років, які перевозяться автобусом, і щодо яких передбачені спеціальні вимоги Правилами дорожнього руху. Ви маєте право на вільний і самостійний виїзд за межі України за умови наявності документів, про які я згадую у статті.

Оксана 
Июль 20, 2011 14:26

Зоряна, підкажіть будь-ласка, на який строк може бути видана згода? Ситуація така, батько проживає за межами України, але зараз знаходиться тут, і я хочу щоб він дав згоду на поїздку дітей зі мною на відпочинок, тільки я ще не знаю коли конкретно це буде: чи серпень чи може в кінці року, чи можемо ми в заяві-згоді вказати протягом “серпня-грудня” наприклад?

Влад 
Июль 20, 2011 19:52

Зоряна,такой вопрос возник.
Мне 16 лет,хочу выехать один в Польшу на 10 дней на самостоятельную экскурсию,не откажут ли мне в выдаче визы в Польском Посольстве и не снимут ли меня на границе в поезде,т.к все проводники поездов,следующих за пределы Украины(и некоторые турфирмы) говорят что нельзя одному ехать если нету 18 лет,но как говорит закон – могу,не получиться ли такая ситуация в посольстве либо на границе,ведь как известно пограничники тоже далёким умом не отличаются?
И еще 1 вопрос,не знаете ли вы смогу я выехать в Польшу,если у меня действие загран. паспорта заканчивается в сентябре месяце?

Июль 22, 2011 07:58

Оксано, згідно з п. 4 Постанови №57 Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.
Дійсно існує прктика оформлення так званої “універсальної” згоди на всі країни та на значний часовий проміжок часу. Проте, прикордонна служба до кожної ситуації підходить суб’єктивно. В цьому випадку конкретний працівник згідно зі своїм суб’єктивним розумінням законодавства вирішуватиме, чи дозволити Вашій дитині виїзд з таким документом і чи відповідає він вимогам, встановленим в п. 4.

Июль 22, 2011 10:08

Влад, закон разрешает самостоятельный выезд за границу лицам, которые достигли 16 лет. Аналогичные положения также закреплены в Постановлении №57. Таким образом, при правильном оформлении всех документов на выезд, Вам не могут запретить выезд из Украины.
Относительно получения визы, Вы не сможете получит визу, если срок действия Вашего проездного документа истекает менее 3-х месяцев после завершения путешествия (см. Ст. 12 Визового кодекса ЕС), в этом случае необходимо оформлять новый документ.

Оксана 
Сентябрь 16, 2011 17:46

Я хочу їхати в Туреччину з мамою.Мені 13 вересня цього року виповнилося 16 років.Я вписана в закордонний паспорт мами, маю дозвіл від батька. Але на даний час я не маю свідоцтво про народження(роблю український паспорт.)При виїзді в Туреччину мені потрібне свідоцтво про народження чи ні???? Можливо потрібні ще якісь документи????

Оксана 
Сентябрь 16, 2011 18:07

Зоряна, якщо можна відписати,то відпишіть скоріше, тому,щоя повинна післязавтра вночі виїжджати…..Будь-ласка….Я вам писал в 17:46……

Сентябрь 19, 2011 08:30

Оксано, для виїзду достатньо, щоб Ваші дані були вписані в паспорт мами та вклеєне фото, а також мати при собі нотаріальну згоду батька на виїзд, де зазначена держава прямування та часовий проміжок перебування в ній.

Тетяна 
Сентябрь 24, 2011 09:18

Добрый день!Мы с мужем и детьми(старшему сыну 2 года и 9 мес ;младшему 1 год и 3 мес) хотим поехать на неделю в Болгарию.Какие документы для этого нужны так как возраст детей до 4 лет ?

Сентябрь 26, 2011 12:00

Детей такого возраста вписывают в паспорт одного из родителей, вклеивать их фото в паспорт не нужно.

Наталя 
Октябрь 17, 2011 15:16

Я з дитиною віком 2, 7 року збираюсь в Росію. Дозвіл від батька є (батько зараз. Чи потрібні ще якісь

Наталя 
Октябрь 17, 2011 15:18

Я з дитиною віком 2, 7 року збираюсь в Росію. Дозвіл від батька є (батько зараз знаходиться в Росії, звідти надсилав дозвіл поштою). Чи потрібні ще якісь документи, якщо відомо, що поїзд прямує в Росію через Білорусь?

Крістіна 
Октябрь 17, 2011 17:45

Які потрібно документи, щоб поїхати в Росію, якщо мені 17 років?

светлана 
Октябрь 23, 2011 17:36

Собираюсь с дочерью летом съездить в Сербию на 3 месяца.Загранпаспорта не имеем.Документов пока еще никаких не оформляли.На момент нашего отъезда ей исполнится 17,5 лет.Мы с мужем в разводе,отношения тяжелые.Дочь живет со мной.Можно нам в этой ситуации как то обойтись без его всяких там согласий,паспортов и т.д.и С чего мне начать оформление документов и каких?

Октябрь 27, 2011 09:24

Светлана, для детей до 18 лет оформляется проездной документ ребенка или данные вписываться в паспорт одного из родителей. Ребенок старше 16 лет имеет право самостоятельного выезда за границу без согласия родителей.
В Вашем случае в первую очередь лучше обратиться в паспортный отдел, вписать данные ребенка в Ваш паспорт и вклеить фото. Согласия отца ребенка на выезд не нужно. После этого необходимо оформить визу для выезда.

Октябрь 27, 2011 09:44

Крістіна, оскільки Україна з Росією має діючу угоду про спрощення перетинання кордону, громадяни України можуть їздити до росії на підставі паспорта громадянина України або свідочтва про народження дитини (див. Угоду між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації 16.01.97 зі змінами внесеними
 Протоколом від 30 жовтня 2004 року)

Октябрь 27, 2011 13:59

Наталя, при поїздці до Росії достатньо паспорту громадянина України, свідоцтва про народження дитини і дозволу батька на виїзд. Проте, оскільки поїзд прямує через територію Білорусі, необхідно врахувати положення Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян, згідно додатку 1 якої передбачено, що громадянин України може виїздити до Білорусі на підставі паспорта громадянина України лише для перетинання державного кордону між Україною та Республікою Білорусь і знаходження на території Республіки Білорусь. Оскільки Ви плануєте проїзд через територію транзитом, необхідне оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та вписування даних про дитину у Ваш паспорт.

Світлана 
Ноябрь 1, 2011 09:49

Звертаюся до Вас з проханням пояснити умови перетину державного кордону дитиною без супроводу:

Я, разом з сином (15років),тимчасово проживаемо у Великобританії, обоє перебуваємо на консульському обліку в посольстві України, про що є відповідний штамп в паспортах громадян України для виїзду за кордон.

В лютому 2012 року син планує провести канікули в Україні. Оскільки я не зможу його супроводжувати, то виникає питання:

” Чи достатньо відмітки про взяття на консульський облік в його паспорті громадянина України для поїздок за кордон для перетину державного кордону для повернення до Великобританії, чи я маю оформлювати йому дозвіл на виїзд за кордон?”

При оформленні паспорта громадянина України для виїзду закордон в консульському відділі посольства України у Великобританії було надано, відповідно до чинного законодавства, дозволи від обох батьків про подорожування без супроводу для нашого сина.
Дякую за допомогу.

Світлана 
Ноябрь 1, 2011 20:54

Звертаюся до Вас з проханням пояснити умови перетину державного кордону дитиною без супроводу:разом з сином (16.09.1996 року народження), тимчасово проживаємо у Великобританії, обоє перебуваємо на консульському обліку в посольстві України у Великобританії до 2013 року.В лютому 2012 року син планує провести канікули в Україні. Оскільки я не зможу його супроводжувати, то виникає питання:” Чи достатньо відмітки про взяття на консульський облік в його паспорті громадянина України для поїздок за кордон для повернення до Великобританії, чи я маю оформлювати йому дозвіл на виїзд за кордон?”При оформленні паспорта громадянина України для виїзду закордон в консульському відділі посольства України у Великобританії було надано, відповідно до чинного законодавства, дозволи від обох батьків про подорожування без супроводу для нашого сина.

Татьяна 
Ноябрь 3, 2011 11:40

Я с дочкой 13-ти лет собираюсь выехать в Россию на постоянное место проживания. С мужем в разводе. Дочка вписана в мой загранпаспорт. Какой документ оформляется с его стороны в данном случае? И если он откажется от оформления такого документа какие есть пути решения данного вопроса? Заранее благодарю.

Самотис Данило 
Ноябрь 3, 2011 15:57

Доброго дня!
На сьогодні у мене така проблема. У січні я збираюся поїхати в Швейцарію на 3 тижні з туристичною групою без батьків.У мене та у мого брата та сестри є відкрита окрема польська шенгенська віза в паспорті моєї мами яка закінчується приблизно в кінці лютого.При цьому в мене є свій закордонний паспорт(в якому шенгенської візи нема).
В чому полягає проблема:недавно мій брат і сестра мали їхати в туристичну поїздку в Чехію але їм відмовили у відкритті шенгенської візи спираючись на те що в них уже стоїть діюча шенгенська віза.питання:чи варто мені подавати документи на швейцарський шенген і чи не зіткнусь я з такою ж проблемою?

P.S. Мені 28 листопада виповнюється 16 чи може це щось змінити?

Олена 
Ноябрь 10, 2011 16:46

Скажіть,будь ласка,мені 17 років,в моїх батьків нема загран паспорта,я хочу поїхати за кордон цього літа,то треба їм робити загран,щоб вписати мене туда??

Nastya 
Ноябрь 17, 2011 13:45

Мені 16 років, мене звати Настя, я хочу виїхати в Росію на тиждень… але сама, без батьків.
Чи можна мені самостійно перетнути кордон України з Росією та які документи для цього потрібно???

Елена 
Ноябрь 19, 2011 12:35

Здравствуйте.Мои племянницы с Украины хотят приехать ко мне в Санкт-Петербург на зимние каникулы без сопровождения родителей.Им 17 лет.Поезд идет через Белорусь.Нужны ли им проездные документы.Или может быть, нотариальное согласие родителей?Какие документы нужны, чтобы не было проблем с таможней,Спасибо.

Ноябрь 23, 2011 07:48

Cвітлано, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету міністрів України від 25.08.2010 № 724) виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном.

Ноябрь 23, 2011 08:23

Татьяна, для выезда ребернка до 16 лет должно быть согласие родителей. В Вашем случае должно быть согласие мужа на выезд ребенка с Вами за границу, в котором обязательно указывается государство выезда и время пребывание в нем. Согласие оформляется у нотариуса. Если муж не соглашается на его оформление, необходимо обращаться в суд за получением разрешения на выезд ребенка до 16 лет без согласия и сопровождения другого их родителей.
Согласие мужа также не требуется, если в Вашем паспорте для выезда за границу есть запись о выезде на постоянное место жительства за границу Украины, либо же отметка о взятии на консульский учет в дипломатическом представительстве или консульстком учреждении Украины за границей.

Ноябрь 23, 2011 09:00

Данило, країни Шенген не можуть видавати нову візу, якщо у Вас є діюча віза. Якби польська віза була у Вашому проїзному документі, Ви могли б виїхати по ній до Швейцарії. Щоб подати документи на нову візу, необхідно припинити дію польської візи. Для цього необхідно звернутися до консульства, яке її видало із заявою про відміну візи (ст. 34 Візового кодексу).

Ноябрь 23, 2011 09:15

Олено, Вам необхідно оформити проїзний документ дитини. Оформлення проїзного документа дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або законних представників батьків чи дітей у разі потреби самостійного виїзду неповнолітнього за кордон. У клопотанні зазначаються відомості про дитину, а також про відсутність обставин, що обмежують відповідно до цього Закону право на виїзд за кордон (лише для дітей віком від 14 до 18 років). Проїзний документ дитини видається органами внутрішніх справ за місцем проживання.

Ноябрь 23, 2011 09:21

Настя, якщо особа досягла 16 років, вона має право самостійно виїздити за кордон без згоди та супроводу. З Російською Федерацією у нас діє Двостороння угода про про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації, а тому Ви можете їхати до Росії на підставі паспорта громадянина України.

Ноябрь 23, 2011 09:56

Елена, поскольку Ваши племянницы старше 16 лет, согласие родителей оформлять нет необходимости. Поскольку они планируют ехать через Беларусь (транзитом), то паспорта гражданина Украины недостаточно. Им необходимо оформлять проездной документ ребенка. Но если они будут ехать непосредственно в РФ, достаточно только национального паспорта.

Fredi Miguel 
Декабрь 5, 2011 19:49

П. 6. Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджено постановою КМУ від 27 січня 1995 р. N 57(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. N 724)зазначено, що виїзд з України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 16-річного віку, попередньо повинен бути погоджений із службою у справах дітей відповідної місцевої держадміністрації або міської (за винятком міст районного значення) ради у порядку, визначеному Мінсім’ямолодьспортом.
Отже питання:
Дитина-сирота виїжджає за кордон у супроводі, вповноважених нотаріально, супроводжуючих осіб. Між тим, вимагається погодження та дозвіл на закордонний виїзд дитини-сироти із службою у справах дітей відповідної місцевої держадміністрації (в моєму випадку КОДА).
Чи можете ви навести порядок, визначений Мінсім’ямолодьспорту для отримання дозволу на виїзд дитини-сироти (не організована група дітей) на відпочинок та оздоровлення.
Буду вдячний за швидку відповідь.

Ольга. 
Декабрь 9, 2011 13:04

Доброго дня! підкажіть, будь ласка,які потрібно зібрати документи, для того щоб сімєю (я, чоловік, і дитина – 2 роки) поїхали до Італіії – в гості до дідуся(він там прописаний)? чи потрібні медичні довідки або проф. щеплення для дитини?

Ольга 
Декабрь 20, 2011 16:05

Моему сыну 16 лет (весной будет 17) Он получил паспорт гражданина Украины. Имеет загран. проездной документ, который заканчивается в марте и вписан в мой загранпаспорт. Сможем ли мы летом выехать за границу на отдых по моему заграничному паспорту с нотариально заверенным разрешением отца?

Оксана 
Январь 16, 2012 19:59

Доброго дня!
Мені 17 років , скажіть будь-ласка , що мені потрібно, щоб самостійно поїхати в ОАЕ (Дубаї).

Оксана 
Январь 16, 2012 20:01

… на п’ятиденний відпочинок.

Андрей 
Январь 18, 2012 19:20

Скажіть будь ласка, чи можу я (16 років) самостійно полетіти в Единбург прямо з Києва без батьків, якщо мене там зустрінуть і заберуть?

Катерина 
Январь 20, 2012 09:08

Доброго дня!У мене така ситуація:я збираюсь на навчання у Росію.(Мені 17)Підкажіть,які документи необхідно збирати. Наперед дякую!

Роман 
Январь 21, 2012 22:23

Доброго Дня мены 17 Я хочу поїхати на літо до Польщі Без батьків я маю “проїзний документ дитини”… В мене брат двоюрідний працює в польщі я хотів до нього поїхати на ціле літо Які мені Треба зібрати Документи… Насам перед Дякую…

Вікторія 
Январь 23, 2012 22:15

Доброго вечора! скажіть будь ласка що моїй дитині потрібно мати (16 років) щоб виїхати в Польщі разом з батьком

Январь 25, 2012 11:45

Fredi Miguel
Нажаль такого положення навести не можу. Існують відносно старі номативні акти, які регулюють порядок дільності цієї служби, зокрема Постанова КМУ від 30 серпня 2007 р. N 1068 Про затвердження типових положень про службу у справах дітей та Закон України Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей 1995 року, які в загальних рисах окреслюють перелік повноважень служби. Доцільно звернутися безпсередньо до цієї служби і уточнити у них, яким чином вони здійснюють свої повноваження.

Дмитрий Бойко 
Февраль 2, 2012 22:20

Добрый вечер. Возможно не по теме. Моему ребенку 11 лет мы хотим отправить его учится в Великобританию у него проездной документ с визой в сопровождение мамы.Он едет в Великобританию с мамой и разрешением от отца на поездку.Но у нас нет приглашения от школы так как мы едем только записываться.Для большей картины у нас там живет бабушка сына.Вопрос что нужно предъявить маме что бы въехать без сына без проблем назад в Украйну.Я так думаю что на границе фиксируется что она выезжала из Украйны с ребёнком.

Артем 
Февраль 3, 2012 15:00

Мы с женой и ребенком хотим поехать к моему отцу и родному брату в гости в Россию. Они граждене Росии. Дабы повидаться с ними. Хочу понять какие нам нужны документы чтобы поехать всем в троем (мне, жене и ребенку в гости). Точнее сказать какие документы нужно оформить ребенку для поездки с нами к родственникам в Россию в отпуск.

stryjko_bojko 
Февраль 5, 2012 08:22

Батько – громадянин США, донька, 6років, громадянка США(народилася в США), має (дорослий)паспорт громадянки США.
Мати-громадянка УКРАЇНИ, поки проживає в УКРАЇНІ.
Чи потрібен дозвіл матері при виїзді доньки з
УКРАЇНИ до США?
Доньку в США супроводжує її батько.

Февраль 6, 2012 10:05

Ольго, в консульстві Італії наявний перелік документів для отримання візи, до якого, як правило, входить лише медична страховка (а не довідки про щеплення). Дитину потрібно вписати в паспорт одного з батьків, якщо ви порожуватимете разом з чоловіком, його згоду оформляти непотрібно.

Февраль 6, 2012 10:07

Ольга, дети могут ехать с родителями по их паспорту либо по собственному проездному документу.

Февраль 6, 2012 10:09

Оксано, Вам необхідно оформити проїзний документ дитини і отримати візу.

Февраль 6, 2012 10:11

Андрію, відповідно до ст. 313 ЦК України фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Февраль 6, 2012 10:12

Катерино, ми не можемо надати таку інформацію, Вам потрібно звертатися до навчального закладу. Дана стаття присвячена загальним правилам виїзду дітей за кордон тимчасово (на відпочинок).

Февраль 6, 2012 10:15

Романе, Вікторіє, діти можуть самостійно виїздити за кордон на підставі власного проїзного документу (оформивши візу до візових країн) або ж з батьками на основі їх документів. Для осіб, які досягли 16 річного віку оформлення згоди непотрібне.

людмила 
Февраль 14, 2012 13:02

Какие разрешительные документы нужно ребенку для выезда на отдых за границу c бабушкой без родителей .Ребенку 9 лет.Спасибо.

Зинаида 
Февраль 14, 2012 17:20

Підкажіть будь ласка ,батько дитини 14 років знаходиться у місці позбавлення волі,яким чином ,я можу отримати дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон на відпочинок,дякую.

любов 
Февраль 16, 2012 09:38

підскажіть, будь-ласка. мій чоловік громадянин Російської федерації, чи можу я з дитиною(громадяни України) поїхати з дитиною до чоловіка без нотаріального дозволу, якщо ні то яким чином його отримати? чоловік проживає в Росії. Дякую

Андрій 
Февраль 17, 2012 18:29

Нещодавно телефонував на гарячу лінію прикордонної служби. Там сказали що до Російської Федерації, особі, якій виповнилося 16 років, можна без супроводу дорослих з”їздити тільки за паспортом, без дитячого проїзного. Чи це справді так?

Ігор 
Февраль 23, 2012 03:20

Доброго дня,

Таке питання – донька була вклеєна у паспорт дружини у чотири роки, а тепер вже сім, майже вісім. Фото, відповідно, дуже “молоде”. Це проходить чи потрібно якось повторно вклеювати?

Дуже дякую.

Мар'яна 
Февраль 23, 2012 11:43

Моя племінниця народилася в Чехії у 1999 році (батьки – українці, відповідно, має чеське свідоцтво про народження, яке переведено на українську мову та завірено нотаріально.З 2001 року проживає в Україні, проблем з документами не виникало. На даний час виникла проблема щодо виїзду дитини за кордон. В усіх інстанціях говорять про те, що дитина не зареєстрована в Україні (не має українського свідоцтва про народження, яке їй не можуть видати,до кого звертатися щодо шляхів вирішення цієї проблеми. Дякую.

Наталья 
Февраль 23, 2012 16:34

Шановна Зоряно! Моїй 15-річній доньці необхідні документи на виїзд в Болгарію. Я розлучена з її батьком(громадянином Росії.)При перетині кордону України
1.чи буде дійсним дозвіл виданий в Росії.
2.чи потрібен переклад з російської?
Також у мене інше прізвище, ніж те, що записано в її свідоцтві про народження(2шлюб). Що робити в цій ситуації? Вибачте за велику кількість питань. Буду вдячна за відповідь!

Юлія 
Март 6, 2012 18:15

Мені 16 років,мене запрошують на відпочинок в Іспанію. Які необхідні документи для виїзду на відпочинок (канікули) в Іспанію ? і які документи потрібні з Іспанської сторони?
скажіть будь ласка!

Євгеній 
Март 10, 2012 19:01

Мені 17,5 роки,закінчую школу і маю намір поїхати на навчання до Німеччини на рік і потім ще продовжити навчальну візу,чи зможу я оформити загранпаспорт замість проїзного документа,так як він до 18 років буде дійсний лише кілька місяців,,із-за цього і в посольстві можуть зробити мені відмову.Наперед дякую за допомогу

Яна Козак 
Март 14, 2012 15:35

Доброго дня !! Мене турбує таке питання..Мій колишній чоловік відмовився від дитини а я в свою чергу від аліментів .розійшлись як в морі кораблі. Тепер ми з донькою хочемо поїхати в гості в росію , підскажіть будь ласка які документи нам потрібні так щоб на границі нас не повернули додому…Свідоцтво про народження я на днях зміню на свое прізвище. про розірвання шлюбу є, також є рішення суду про позбавлення батьківства…що ще треба?? Дякую за допомогу.

наташа 
Март 21, 2012 13:23

Добрий день!Я громадянка України мені 32 роки і мені потрібно поїхати в Росію для отримання медичної консультації.Які документи мені для цього необхідні і на який термін я можу там перебувати?

Алесандр 
Март 22, 2012 09:10

То Любовь – прочтите статью статью.
То Андрей – 100 раз же было написано – с 16 лет разрешения родителей и сопровождение не нужны!!!
To Маряна – вы же не написали какое гражданство у племенницы. И при чем тут “регистрация”?
То Юлия – почитайте статью заново – получаете проездной документ и визу (список документов на визу просите по эмейлу в Посольстве).

Алла 
Март 23, 2012 09:47

чому в Італійському посольстві вимагають дозвіл обох батьків,якщо дитині виповнилося 16р. має проїзний док. я з його батьком розлучена він хоче зі мною на постійне місце проживання по об,єднанню сім,ї?

Март 23, 2012 13:03

Людмила, вся информация о необходимых документах для детей до 16 лет детально приведена в статье.

Март 23, 2012 13:09

Зинаида. Начальник установи виконання покарань має право посвідчувати справність підпису на джокументах згідно ст. 40-1 Закону України “Про нотаріат”

Март 23, 2012 13:14

Любов, якщо батько іноземець, оформлення згоди неппотрібне. Це підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини.

Март 23, 2012 13:15

Андрію, це справді так. Інформація детально наведена у даній статті.

Март 23, 2012 13:17

Ігоре, обов’язок повторного вклеювання фото дитини в паспорт батьків не передбачено. Але, слід враховувати вимоги консульства, яке видаватиме візу, вони іноді вимагають оновлене фото.

Март 23, 2012 13:19

Мар’яно, дана стаття присвячена порядку тимчасового виїзду за кордон дітей – громадян України. Ми не розглядаємо тут питань іноземців чи постійного проживання за кордоном, оскільки такі питання регулюються національним законодавством відповідної країни.

Март 23, 2012 14:42

Александр, спасибо за Ваш комментарий. Действительно, большинство вопросов повторяются. Кроме того, все ответы относительно временного отъезда детей за границу можно найти в данной статье.

Март 23, 2012 14:43

Алло, для виїзду на постійне місце проживання незалежно від віку дитини потрібна згода обох батьків.

Светлана 
Апрель 1, 2012 11:34

Моему сыну 14,5 лет. В мае мы улетаем в Турцию.Фотография в моём паспорте сына вклеена в 10 лет. За четыре года он очень изменился. Могут ли быть проблемы на границе по этому вопросу?

Светлана 
Апрель 1, 2012 11:47

В продолжении вопроса 90. хочу спросить, нужна ли ксерокопия, заверенная в паспортном столе, к моему паспорту с вклееной фотографией сына?

Светлана 
Апрель 1, 2012 11:49

Ксерокопия свидельства о рождении ребёнка.

Дарина 
Апрель 2, 2012 19:32

Доброго вечора! Скажіть, будь ласка, мені зараз 17,6 років. Літом я хочу поїхати в Чехію. Чи зроблять мені паспорт, якщо я подам документи за місяць чи за два до 18-річчя? Дякую!

Апрель 3, 2012 16:04

Добрий день! В мене до вас є таке питання, моєму брату в жовтні виповниться 18 років, він хоче в травні – червні поїхати в Єгипет, які документи йому необхідно зібрати? Чекаємо відповіді!

Олена 
Апрель 4, 2012 09:49

Шановна Зоряна, поясніть будь ласка, яким нормативним документом передбачено отримання згоди батька дитини (мій колшній чоловік) на внесенн відомостей про нашу доньку (5 років) до мого закардонного паспорта. Дитина має реєстрацію постійного місця проживання разом зі мною та фактично проживає (батько невідомо де проживає). Яка форма цієї згоди, віключно нотаріальна?
Вдячна Вам за відповідь.

Вікторія 
Апрель 8, 2012 16:29

доброго дня,
прошу вашої поради
мені на період осені 2012року треба їхати закордон на навчання,
18 мені виповнюється в кінці лютого.
я можу поїхати по дитячому, чи треба оформляти дорослий?

Олеся 
Апрель 9, 2012 12:00

Скажіть будь-ласка мені 17 років, в листопаді виповнюється 18, в липні цьго року хочу поїхати відпочивати за кордон без батьків, проїздний документ дитини дійсний до липня. Якщо я вироблю новий проїздний документ він буде дійсний до листопада а має бути дійсний пів року після повернення в Україну. Чи бде проїздний документ дійсний після 18 років, в паспортному столі сказали що паспорт з 16 років видають на якійсь серйозні підставі?

Юра 
Апрель 9, 2012 14:44

Мені 16 років я одержав паспорт громадянина України.Чи маю я право самостійно поїхати до родичів в Москву поїздом?Чи треба якісь дозвільні документи?Дякую.

Валя 
Апрель 16, 2012 16:02

Добрий день! скажыть, будь ласка, я хочу їхати навчатись у Польшу, і в документах, які необхідно подати у ВУЗ є і копія загранпаспорту. подача документів відбудеться раніше, ніж мені виповниться 18 років. чи можу я оформити дорослий загранпаспорт за причиною навчання до 18?

Владислав 
Апрель 17, 2012 12:40

Доброго дня!Мені в травні виповниться 15,в мене виникло бажання по-здачі екзаменів виїхати на навчання до тітки в Іспанію,але ніхто з батьків не проживає за кордоном.Чи можна виїхати за кордон,якщо довіреною особою буде мій дядько?.Що потрібно для виїзду(пакет документів)?.І чи взагалі є можливість виїзду?

Олександра 
Апрель 18, 2012 07:21

Доброго дня Зоряно ! Підкажіть будь ласка чи можливий виїзд з України дитини ,яка досягла 18 років.,самостійно без супроводу батьків.,якщо вона прагне на роботу їхати.Які документи для цього потрібні

Ольга 
Апрель 18, 2012 20:54

Я хочу поїхати до Іспанії, мене запрошують в гості. Які потрібно документи мені і їм зробити і чи можливий виїзд якщо не має ідентифікаційного номеру.
Дякую за відповідь.

Влад 
Апрель 19, 2012 21:10

Доброї ночі.Мені 17 років і мені потрібно поїхати на один день до Білорусі.Скажіть будь-ласка чи потрібен мені проїздний документ,якщо у мене є паспорт громадянина України, чи може потрібні якісь інші документи???

Петр 
Апрель 22, 2012 20:17

Шановна пані Зоряна! Будте добрі дати відповідь на слідуючу ситуацію. Синові 17 років.Термін його проїздного документа закінчується 19 серпня 2012р, на його д.нар. У нього є документ на постійне проживання в Канаді. Проїздний документ в консульстві не реєстрований. Чи може син самостійно без дозволів чи інших документів вилетіти в Канаду зі Львова до Торонто транзитом через Варшаву і повернутися до свого д.нар.? Дякую.

Юля 
Апрель 26, 2012 09:24

Добрий День
в мене ось така ситуація я з дітьми хочу поїхати відпочити в Італію діти не досягли 16 років, чоловік нічого проти не має.він зараз знаходиться в Іспанії за кордоном і не має можливості підписати довіреність на дітей щоб ми могли поїхати. Що можна зробити? і чи реально виїхати?

таня 
Апрель 29, 2012 19:04

Добрий день. Підкажіть як можна отримати аліментів з США. ЧИ це можливо. Дякую.

Світлана 
Апрель 30, 2012 09:23

Доброго дня пані Зоряно! Дуже потрібна Ваша допомога! Моєму синові 17 років, вписаний в мій закордонний паспорт, є нотаріально завірений дозвіл колишнього чоловіка на виїзд сина за кордон. В місцевому паспортному столі переконують, що без проїздного квитка дитину завернуть на кордоні. Чи варто робити проїздний квиток дитині? Щиро вдячна за Вашу відповідь!!!!

ірина 
Май 2, 2012 09:41

моїй дитині 17,5 років. чи може вона сама їхати в Росію. паспорт в неї є.

Олена 
Май 3, 2012 18:00

Моїй доньці 15 років,літом хочу відправити її до Росії(через Білорусь). чи може вона перетнути кордони самостійно без батьків,супроводу? маючи дозвіл батьків, проїзний квиток? і якщо ні ,то з нею їде дівчина ,їй 16 років. може вона стати цією завіренною особою?

оксана 
Май 8, 2012 17:20

Які особисті дані керівника групи потрібні для оформлення дозволу на виїзд дитини на відпочинок у Болгарію. Дякую.

Оксана Д 
Май 8, 2012 20:56

Шановна пані Зоряно! . Моя донька спортсменка – часто мала виїзджати за межі України, має проїздний документ дитини. З її батьком ми розлучені- згоду на виїзд дитини за кордон давав через раз. Півроку назад він став громадянином Росіїї- зв,язку з ним я тепер не маю зовсім. Доньці нещодавна виповнилось 16 років (нарешті!). Але тренери наполягають на оформленні дозволів батьків для виїзду за кордон дитини до досягнення нею 18 років , мотивуючи тим, що в деяких країнах (Германія, Франція,США) такі дозволи потрібні. Чи потрібен дозвіл від батька?? І батько не є громадянином України, і донці вже 16 років є….

Kristina 
Май 10, 2012 11:23

Dobrogo dnia! Mi progivaemo u Velikobritanii, maemo u pasportah vidmitku pro timchasovii konsulskii oblik. Moemu sinovi 8 rokiv – vin mae proizdnii dokument. Hochu vidpraviti sina na kanikuli do Ukraini. Z batkom ditini mi rozlucheni. Naskilki meni vidomo, iakcho e vimitka v proizdnomi bileti ditini pro konsulskii oblik, to dozvil na viizd ditini do Velikobritanii meni ne potriben vid batka. Ale dlia aviakompanii potribna zgoda oboh batkiv – cho mi daemo zgodu letiti u suprovodi predstavnika aviakompanii. ce tak? chi e iakis vikluchennia iakcho ditina progivae za kordonom z mamou i stoit na konsulskomu obliku? vzagali – iaki meni budut neobhidni dokumenti? iaki e nuanci?
diakuu!

Тамила 
Май 12, 2012 10:38

Чи можна моїй дитині віком 14 років, виїхати за кордон тимчасово в Латвію, без супроводу батьків та інших осіб?

Надія 
Май 15, 2012 10:39

Шановна Зоряно, дайте відповідь мені на таке: термін дії проїздного документа моєї доньки закінчується 5 жовтня 2012 року; в липні цього року вона хоче їхати на екскурсію в Венецію у складі хореографічного ансамблю; чи відкриють її візу, чи потрібно виготовляти новий проїздний документ? Дякую.

Мирослава 
Май 15, 2012 15:41

Добрий день!Хочу поїхати в Іспанію з двома дітьми 7 і 11 років без батька(ми в шлюбі). Час перебування 1 місяць на канікули. Проживанням там забеспечена я приватпий підприємець. Скажіть, будь-ласка, які необхідні документи для отримання візи. Старша донька має окремий проїзний квиток, менший в мене в паспорті.Дякую.

Толя 
Май 20, 2012 06:31

Мені 16; я вже зрозумів що маю право самостійно виїхати закордон: наприклад в Росію. Скажіть будьласка, які документи (повністю) для цього потрібні?

Богдан 
Май 25, 2012 17:23

Мені 16 років, є паспорт.Я можу виїхати за кордон з бабусею, чи сам?

Май 27, 2012 14:24

Добрий день, скажіть будь ласка, батько дитини, дав згоду на поїздку дитини за кордон, а тепер тероризує, що він передумав і зробить все, щоб ми з дитиною не могли поїхати на відпочинок до Туреччини, доньці 9-ть років, дитина страждає і хвилюється, ми вже замовили квитки на літак, що робити, і чи дійсно він може нам завадити поїхати на відпочинок? Можливо варто звернутись до суду, щоб бути спокійною при перетині кордону, скільки часу потрібно для отримання рішення суду? Дуже дякую за допомогу.

Май 27, 2012 14:27

Хочу додати, що ми з донькою вже їздили на відпочинок двіччі по цьому дозволу, в дитини є проїздний документ( паспорт, проблем не було, що робити тепер и чи може батько дитини відкликати свій дозвіл і яким чином?

Любов Нагорняк 
Май 28, 2012 16:27

Доброго дня,мені 17 років і я живу в Італії 2 роки,мені хотілося б поїхати на канікли на Україну тільки я не знаю при поверненні в Італію  потрібен дозвіл батьків на перетин кордону і довіреність?

Наталія 
Май 30, 2012 19:36

Дуже чекаю вашої появи. Від всіх- ДЯКУЮ за ваші детальні роз”яснення… Підкажіть,будь ласка ,що нам робити. Син 14 років летить до друзів у Англію,віза відкрита.Даємо з чоловіком дозволи на виїзд,з авіакомпанією складаємо договір на супроводження… Все поки зрозуміло.Він відпочине місяць, потім друзі наші їдуть до України машиною. Ми б хотіли щоби син повертався з ними, але не впевнені у тому які документи потрібно мати у такому випадку,щоб без перешкодно минули кордони Германіїї, Польщі… Дуже прошу пояснити нам. ДЯКУЮ, відліт вже зовсім скоро….. Дай Боже вам здоров”я за вашу працю…..

оксана 
Май 30, 2012 22:24

здраствуйте Зоряна,мы с мужем находимся во франции,скажите пожалуста,может ли к нам привезти детей/девочки 9 и 5 лет/моего мужа,родной сестры муж/они не расписаны/,и какие нужны для этого документы,буду благодарна вам за помощь.

Май 31, 2012 07:36

Светлана, переклеивание фотографии ребенка в паспорте родителей действующим законодательством Украины не предусмотренно, соответственно в Турции не могут требовать от Вас вклеить новое фото ребенка. Постановление № 231 предусматривает, что в паспорт родителей вклеивается фото детей в возрасте от 5 до 18 лет.

Май 31, 2012 07:38

Руслано, відповідь є у статті. Для дітей старше 16 років повинен бути оформлений проїзний документ дитини.

Май 31, 2012 07:43

Олено, згода батька потрібна не на вклеювання фото доньки в паспорт, а на її виїзд за кордон. Згідно пункту 4 Постанови № 57 згода батька оформлюється нотаріально і зазначенням держави прямування та часу перебування в ній.

Май 31, 2012 08:01

Вікторіє, за загальним правилом достатньо проїзного документа дитини. Але, якщо за вимогами держави, в якій Ви плануєте навчання, потрібен паспорт, він може бути оформлений за нотаріально посвідченим клопотанням батьків (п. 4 Постанови №231).

Май 31, 2012 08:04

Олеся, згідно вимог Шенген проїздний документ чи паспорт повинен бути дійсний не менше 3 місяців після запланованої дати повернення, а не півроку, в більшості інших країн такі ж вимоги. Якщо Ви зараз виготовите новий проїзний документ, він буде дійсний до досягнення повноліття, отже Ви зможете поїхати по ньому за кордон.

Май 31, 2012 08:05

Толю, до Москви Ви можете поїхати на підставі паспорта громадянина України.

Май 31, 2012 08:07

Валентино, оформити паспорт раніше можна, якщо є така вимога країни слідування. Потрібне нотаріальне клопотання батьків про його оформлення (п. 4 Постанови №231)

Май 31, 2012 08:08

Владиславе, Ваше питання, нажаль, не до мене. Необхідно звернутися до консультсва Італії, яке надасть перелік документів, необхідних для оформлення візи для навчання.

Май 31, 2012 08:09

Олександро, якщо особа досягла 18 років, вона вже не є дитиною згідно українського законодавства і має право самостійно вчиняти будь-які дії.

Май 31, 2012 08:10

Ольго, перелік документів необхідно дізнаватися на сайті консульства Іспанії.

Май 31, 2012 08:20

Владе, достатньо паспорта громадянина України (Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян
від 12.06.2009 року)

Май 31, 2012 08:25

Петр, за вимогами законодавства України проблем з виїздом за кордон і поверненням в Україну при наявності зазначених Вами документів у сина не повинно бути. Проте зверніть увагу на вимоги Канади та Польщі. Зокрема, країни Шенген вимагають, щоб проїзний документ та паспорт були чинні не менше, як 3 місяці до передбачуваної дати закінченя поїздки. Раджу все ж звернутися до консульства Канади та Польщі за роз’ясненнями.

Май 31, 2012 08:28

Юліє, якщо батько громадянин України, дозвіл обов’язково повинен бути оформлений. Згідно ст. 38 Закону України “Про нотаріат” конульські установи України мають право посвідчувати такі документи. Відповідно Вашому чоловіку необхідно звернутися в консульство України в Іспанії і оформити дозвіл.

Май 31, 2012 08:30

Світлано, проїзний документ вимагається у випадку самостійного виїзду неповнолітнього за кордон. Якщо ж він подорожує з батьками, достатньо списати його дані в паспорт одного з баиьків і вклеїти фото.

Май 31, 2012 08:30

Так, Ірино.

Май 31, 2012 08:31

Олено, дитина 15 років не може самостійно без супроводу перетинати кордон. Уповноважувати дитину 16 років не дозволяється. Супроводжувати неповнолітнього повинна лише повнолітня особа.

Май 31, 2012 08:32

Оксано, дозвіл оформлюється нотаріально, відповідно цю інормацію повинен Вам надати нотріус, який оформлятиме дозвіл.

Май 31, 2012 08:35

Оксано Д, дозвіл для дітей старше 16 років непотрібен. Крім того, якщо батько громадянин іншої держави, законодавство України не передбачає необхідність оформлення ни дозволу, проте Ви зобов’язаны пыдтвердити, що батько э ыноземцем.

Май 31, 2012 08:38

Крістіно, нотаріально посвідчена згода батька на супровід непотрібна, якщо дитина має відмітку про взяття на консульський облік у Великбританії. Докладнішу інформацію можете отримати в п. 4 Постанови № 57 Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Май 31, 2012 08:39

Тамило, заборонено.

Май 31, 2012 08:40

Надіє, якщо термін дії проїзного документа стновить менше 3 місяців після передбачуваної дати повернення, необхідне оформлення нового проїзного документа.

Май 31, 2012 08:41

Мирославо, перелік необхідних документів Ви можете отримати в консульстві Іспанії або ж на їх офіційному сайті.

Май 31, 2012 08:41

Толя, для поїздки в Росію достатньо національного паспорта громадянина України.

Май 31, 2012 08:44

Ларисо, якщо Ви маєте згоду батька на виїзд за кордон, її достатньо для перетину кордону. Оформлення дозволу через суд складне і може забрати близько 6 місяців або і більше. Крім того, якщо Ви маєте оформлену згоду батька, у Вас немає підстав для звернення до суду, суд відмовить у відкритті провадження.

Май 31, 2012 08:52

Наталіє, будьте уважні при виборі маршруту повернення, відкрита віза до Англії НЕ ДАЄ право на в’їзд на територію країн Шенген. Якщо Ви плануєте повернення сина за таким маршрутом, додатково необхідно оформити транзитну візу країн Шенген в країні, яка буде першою на шляхуслідування, а також оформити нотаріальну згоду на супровід дитини кимось із Ваших друзів.

Май 31, 2012 08:53

Оксана, у детей должны быть проезные документы, визы и разрешения родителей на их выезд и сопровождение конкретным человеком.

Коля 
Май 31, 2012 12:12

Добрий день.Скажіть будь ласка, мені 19(українець,закордонного паспорта немає)хочу виїхати в Білорусію(на пару днів) по внутрішньому паспорту,відстрочка від армії є.Чи потрібно ще якісь документи(наприклад з воєнкомату) щоб не виникло непорозумінь на кордоні?

оксана 
Май 31, 2012 12:26

спасибо вам большое за консультацию и поддержку,

Ирина 
Июнь 5, 2012 09:17

Ира..июнь5..2012
Добрий день!Наша.группа.из.20.детей-от13-17.лет,и.20.взрослых..едет.в.Польшу..на.учебу.в.летнюю.школу.-на.10.дней.по.приглашению.поляков.!!!В.этой.группе.еду.Я.и.моя.17-я.дочь!У.дочери.есть.паспорт.наш.и.проездной..Нужно.ли.мне.клеить.фото.себе.в.паспорт..и..самое.главное..РАЗРЕШЕНИЕ.МУЖА..НА,ВЫЕЗД.ДОЧЕРИ.!!!Я..звонила.на.мостискую.границу–они.отвечают,что.нужно.разрешение.от.отца.-Правомерно.ли.это..(муж.оформлял.разрешение.на.поездку.мне.с.дочерью.в.Молдавию.и.там.оно.не.нужно.было)Хочу.еще.сказать.что.всем.детям.и17-ним.родители.делают.ноториальные.разрешения.-но.сами.с.детьми.не.едут……А.я.сейчас.не.могу.взять.такое.разрешение.муж.уехал.!!ЧТО.ДЕЛАТЬ..

Оксана 
Июнь 5, 2012 12:07

Доброго дня.Хотілось би знати чи потрібно мати дозвіл на вивіз дитини з Греціі в Украіну,якщо я громадянка украіни ,а батько дитини громадянин Греціі?

Людмила 
Июнь 7, 2012 08:11

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, які треба документи, якщо мій чоловік везе нашу дитину на відпочинок до дідуся у Росію, моя згода номаріально йому надана до 18 років на перевезення. фотокартка у його закордонний паспорт дитини вклеєно ще 5 років тому, дитині зараз буде 15 років, чи потрібно поновити вклеювання фотокартки і чи потрібно робити проїздний докумет ? Дякую!

Анна 
Июнь 8, 2012 00:02

Зоряна,мені 16 років,літом хочу поїхати у Чехію,проїзного документу не маю. Батьки розлученні,батько не в межах України-в Анголі. Чи потрібна буде його згода на оформлення проїзного документу?

Володимир 
Июнь 10, 2012 14:09

Шановна Зоряна я нещодавно хотів виїхати в росію купив білети і в Хмельницьку мене провідник не пустила в поїзд сказала що мені немає 18 треба письмовий дозвіл батьків мені на цей період було повних 17 лишалось місяць до 18 чи були її дії правомірні ! дуже дякую за увагу!!!

Марина 
Июнь 10, 2012 17:42

Скажіть будласка у мене є Італійське пермессо я хочу їхати з дитиною якій 1 рік і 5 місяців які потрібно документи на дитину предявити на кордоні чи дитині потрібна віза
Наперед дякую!

Сергей 
Июнь 11, 2012 21:02

Шановна пані Зоряна! Підкажіть, будь ласка, які документи необхідно мати на дитяти 15 років, який знаходиться під опікою, для виїзду на відпочинок до Росії разом з опікуном (дружина) і зі мною. Рідна мама дитяти померла, а рідного батька позбавили батьківських прав судовим рішенням. Заздалегідь вдячний!

Vitelina 
Июнь 13, 2012 13:37

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, які треба документи(зможете дати перелік документів?), щоб 17-річна дитина змогла виїхати на літні канікули в Швейцарію і чи потрібен супроводжуючий?
Дуже прошу пояснити мені. ДЯКУЮ, хочу виїхати якомога швидше і в мене є вже проїзний документ дитини….. Дай Боже вам здоров”я за вашу працю…

Тина 
Июнь 18, 2012 16:03

скажіть, будь ласка, якщо дитині 16 років, вона може їхати на відпочинок в Туреччину без тимчасового паспорта, але вписана в документі в одного з батьків???

Лілія 
Июнь 22, 2012 12:00

Зоряно! Підкажіть, будь ласка, чи є документом дозвіл від батька для перетину кордону дитиною в супроводі матері, якщо батько знаходиться в місцях позбавлення волі, дозвіл замість нотаріуса засвідчив начальник колонії. Дякую

Олеся 
Июнь 25, 2012 22:04

Доброго дня, пані Зоряно!
У мене таке питання. Моїй донечці три роки, вона громадянка України, я теж громадянка України, ми проживаємо на Україні, батько дитини – громадянин Латвії і проживає у Латвії. Якщо я хочу поїхати з дитиною в Словаччину чи Угорщину (наприклад), то чи потрібен дозвіл батька? І чи потрібна згода батька на те, щоб вписати дитину у мій закордонний паспорт? З батьком моєї донечки ми офіційно не одружені, у нас громадянський шлюб. Буду вдячна за роз”яснення.

Вячеслав 
Июнь 28, 2012 16:08

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, які треба документи щоб поїхати в Болгарію на відпочинок з внукою 7 років, яка приїхала до нас на літні канікули з Білорусії.Ми громадяни України вона громадянка Білорусії.

люда 
Июнь 30, 2012 11:29

доброго дня хочемо всією сімєю поїхати в гості у Росію до бабусі скажіть будь ласка які документи мені потрібно для сина йому 8 років

Sasha 
Июль 2, 2012 14:59

доброго дня.Підкажіть, будь ласка, чи можу я з”їздити за кордон разом з батьками не маючи паспорта громадянина України. Мені 16,5 років ,паспорт ще не робила, та до обох батьків вклеїна в закордонні паспорти. дякую..

Юлія 
Июль 3, 2012 17:03

Добрий день!!! Скажіть будь ласка, які потрібно документи для перетину кордону Білорусі та Росії, якщо мені 16???

Elena 
Июль 5, 2012 13:49

ФРАНЦІЯ. Дитина 17 років.

Так, супровід не потрібно, але тоді потрібно обов’язково:

- одна з умов отримання візи – відповідальна особа із Франції + копія національної карти.

Алла 
Июль 6, 2012 09:49

Хочу поехать в Санкт-Петербург поездом, который идет транзитом через Белорусь. Нужен ли загран паспорт, или внутреннего достаточно

Июль 8, 2012 09:54

Доброго дня,п.Зоряно! Звертаюсь з таким питанням: я,повнолітня (20р.) студентка польського університету і маю візу, хочу забрати рідного брата, якому 7 рочків в Польщу на пару днів, йому віза не потрібна правда???
Тільки вписати в паспорт його треба і дозвіл від батьків зробити так? Дякую.

оля 
Июль 10, 2012 10:33

Звертаюся до Вас з проханням пояснити умови оформлення на дитину закордонного паспорта (доньці 10 років), батько дитини знаходиться в місцях позбавлення волі?дякую

Июль 11, 2012 14:20

Доброго дня!!Скажіть будьласка,якщо моя дитина народжена в Іспанії і якщо ми поїдемо на Україну,а потім знову захочеио повернутися в Іспанію,то які потрібні документи на дитину??Чи вона може вільно вже в”їжати в цю країну???

Июль 11, 2012 14:22

Cкажіть будь,а щоб виїхати з дитиною з Іспанії,де вона була і народжена на Україну.Які потрібні документи?

Наталія 
Июль 11, 2012 14:43

Добрий день,
у мене таке питання, ми з чоловіком прожиємо в Австрії (працюємо по котракту) стоїмо тут на (тимчасовому)консульскому обліку, чи потрібно мені ще додатково дозвіл чоловіка щоб зїздити з дитиною в Україну та повернутися назад. в Посольсві в Відні не змогли дати відповіді через те що ми на тимчасовому обліку. Ми поки що не хочемо відмовлятися від укр. громадянства і через це нас не можуть взяти на постійний олік. Як бути в нашому випадку.
Дуже дякуюза відповідь

Ірина 
Июль 12, 2012 08:42

Доброго дня п.Зоряно! Підскажіть будьласка, у серпні місяці з двома дітьми 6 і 9 років їду до Одеси автомобілем, через республіку Молдова. Закородонні паспорти є у всих, ніде не зазначено, що я є матірью дітей (тільки в паспорті громадянки України)з батьком дитини ми розлучені і він є громадянином іншої країни, тобто від нього мені нічого не потрібно. Питання , Що мені потрібно для підтвердження що я є матірью дітей, так як після розлучення я повернула своє дівоче прізвище ( є свідоцтво про розлучення і свідоцтва про народження дітей). Дякую

Оксана 
Июль 14, 2012 14:49

Доброго дня! У мене таке питання, мені на даний момент 17 років, мої батьки працюють у Росії і я хочу поїхати до них на кілька днів, мені потрібні якісь особливі документи чи тільки паспорт, і чи потрібна згода батьків на мій виїзд? (дякую)

Леся 
Июль 14, 2012 20:30

На даний час батьки з неповнолітньою дитиною проживають в Іспанії ,мати громадянин України,батько ні ,чи потрібен дозвіл батька для вїзду в Україну і виїзду з України?

Наталия 
Июль 16, 2012 17:19

Добрый вечер!
Моей дочери исполнилось 16 в июне. Паспорт мы ещё не успели получить. Свидетельство о рождении, как я понимаю, после достижения 16 лет уже не является документом на выезд за границу. У меня есть мой загран-паспорт с вклеенной фотографией дочери. Как я смогу проехать с ней в Россию, если билеты заказаны на 27 июля (т.е. у нас уже менее 10 дней), а надежды получить украинский паспорт мало в связи с тем, что его за 10 дней нам вряд ли выдадут. Могут ли выдать какой-то документ в МВД вместо украинского паспорта, чтобы она смогла всё же выехать со мной в Россию?

Олена 
Июль 17, 2012 18:15

Зоряна, моему сыну 16 лет, из в/у я поняла, что для выезда за рубеж ему необходим проездной документ ребенка, возможно ли его оформить без участия отца ребенка(с ним уже 2 года нет связи), какие документы для этого необходимы. Спасибо.

Оксана 
Июль 17, 2012 18:49

Доброго дня, Зоряно. Скажіть, будь ласка, я з дочкою їду на відпочинок в Туреччину. Батько дає доручення, але він змінив прізвище та імя. Чи не виникнуть проблеми під час перетину кордону, оскільки у дитини і батька різні прізвища?

Юлія 
Июль 18, 2012 15:19

Доброго дня, Зоряно, в мене така ситуація – ми з чоловіком і дітьми проживаємо в Італії, у всіх українське громадянство. Зараз відпочиваємо в Україні. Дочці виповнилося 5 років, необхідно вклеїти фотографію в паспорт. В паспортному вимагають присутності батька дитини, щоб він дав дозвіл на вклеювання фотографії. Моїх доводів, що дитина вписана і крім того я маю дозвіл на виїзд, не достатньо, тобто батько дозволяє виїжджати, але може не дозволити вклеїти фотографію. Де логіка, не розумію. Хто правий? Дякую наперед.

Яна 
Июль 19, 2012 10:09

Доброго дня,вибачте якщо таке питання вже звучало але якщо мені 16 чи можу я самостійно їхати автобусом в Францію як туристка але без групи?та чи не виникнуть проблеми в Німеччині згідно з останніми подіями?наперед дякую за відповідь.

Оксана Малеш 
Июль 23, 2012 13:01

Зоряна, мой муж из вредности аннулировал разрешение на выезд в Болгарию и меня с дочерью 13 лет высадили из автобуса прямо на границе. У ребенка стресс, у меня – желание решить этот конфликт с максимальной пользой для ребенка. Какие шансы получить разрешение на выезды через суд, и что это будет – разовое разрешение или возможность в течении определенного срока не обращаться к отцу ребенка за разрешениями.

Июль 27, 2012 10:15

Доброго дня! Менi щойно виповнилось 16 рокiв.
Буквально через два тижнi я хочу полетiти в ОАЕ в гостi до моэi сестри. Я маю дитячий проъзний документ дитини та скоро буду мати вiзу. Скажiть будь-ласка!! менi термiново потрiбно знати!!! Якщо менi виповнилось 16 я точно можу сам iхати за кордон без всiляких згод батькiв та супроводу!??? Вiдповiдь потрiбна термiнова! В мене з собою буде тiльки дитячий проiзний, тому що я вiдав свiдоцтво на виготовлення паспорту. нiчого що я не буду мати його при собi???? Будь-ласка надайте вiдповiдь буду надзвичайно вдячний!!!!!

Наталя 
Июль 27, 2012 16:02

здраствуйте ,у меня такой вопрос.я проживаю в Италии но гражданка Украины,есть 2 детей 13 и 3 года они вписаны в мой паспорт,но тут вышел закон что у каждого ребенка должен быть свой личный паспорт для путешествий,какие документы нужны для изготовления детских паспортов? заранее спасибо за ответ

Роман Новак 
Август 1, 2012 13:48

Добрий день
мене звати Роман Новак і мені 15 років,тут зрозуміло написано що я не можу перетинати кордон,але якщо моя мама буде домовлена наприклад з людиною яка буде в тому автобусі,що та людина буде мене “доглядати” то чи можу я перетинати польський кордон без моїх батьків?

Надія Курилів 
Август 2, 2012 16:48

Чи потрібен від чоловіка дозвіл на вивіз дитини з України в моєму супроводі(я з сином збираюсь у відпустку на Україну), якщо ми з чоловіком громадянини України(проживаємо в Іспанії),а у дитини іспанське громадянство.Наперед дякую за відповідь.

Вікторія 
Август 3, 2012 08:54

Зоряно, підкажіть, якщо вивозити дитину 7 рочків у Росію,у супроводі уповноважених осіб,тобто я, як сестра, або двоюрідна її сестра, що потрібно мати при собі??? ми маємо заяву,нотаріально посвідчену,від мами ,про те,що вона дозволяє супроводжувати дитину, чи потрібний проїзний документ???

Леся 
Август 3, 2012 18:58

Доброго дня! Я жителька України, хочу поїхати на відпочинок з дитиною 8 років в Росію. Чи потрібен дозвіл батька, затверджений нотаріусом, якщо він не їде з нами. Дякую за відповідь.

Галина 
Август 5, 2012 16:13

Доброго дня!!!
Підскажіть, будь ласка,чи потрібен дозвіл нотаріально завірений від батьків на виготовлення польської шенген візи дитині.

Сергій 
Август 8, 2012 05:48

Доброго дня! Якщо дитині 4 місяці і ми емігруємо в США по грін карті чи потрібно вклеювати фото дитині. Нам не дали документи з медкомісії на еміграцію, кажучи, що потрібне фото дитини в паспорті, проте в ОВІР Дрогобицького р-ну наголосили, що вони до 1 року дитини не вклеюють фото. Підскажіть будь-ласка чи можна вклеїти фото у м.Львові і чи воно обов’язкове? Дякую

аня 
Август 11, 2012 08:44

п.Зоряно, можливо, ви стикалися з реальним стягненням аліментів з українця,який постійно проживає в Іспанії, та отримує там мін допомогу по безробіттю.Лишень не посилайтесь на Конвенцію-вона повний абсурд.По ній ще з 2008 усі документи передані, а результат – нульовий…
спасибі

Марина 
Август 14, 2012 10:01

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, наступне:
я планую вивезти неповнолітнього племінника до Франції до дядечка і залишити його з ним на місяць, але сама прицьому планую повернутися додому раніше за дитину, чи можливо, щоб потім племінника назад до України привіз його дядечко?

Павел 
Август 15, 2012 17:03

Зоряна! Доброго времени суток! У меня вопрос посложнее будет. Не скрою, сам я адвокат и вот в моей практике появился такой случай. Мать с несовершеннолетним ребенком хочет выехать в другую страну на ПМЖ. Отец категорически в отказе. Сам он благополучный, работа, свидания с ребенком, алименты, короче, род. прав не избавишь. Я понимаю, что в судебном порядке нужно добиваться разрешения на выезд ребенка на ПМЖ. Но может еще, что есть, Вы я смотрю в теме… Что скажите на это?
“…Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

- коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік в дипломатичному представництві України за кордоном;

Павел 
Август 15, 2012 17:18

Вот так правильнее:
“…Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

- коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік в дипломатичному представництві України за кордоном;

Спасибо.

Оля 
Август 16, 2012 11:35

Мені 14 років,моя мама працює в Італії має пермессо.Які потрібно документи щоб мама змогла забрати мене в Італію?Але мама з татом в розводі.

Галина 
Август 24, 2012 18:54

добрий день.я маю запитання.Iдемо у маленьку подорож по европi. я з дитиною 7р. .маемо дозвiл батька маю вiзу я и дитина окремо вклеiну в моему паспортi.з чехii в париж плануемо летiти лiтаком.Чи матиму проблеми з посадкою на лiтак,тому що в чехii ввiйшов в дiю закон з 6.12.2012 про обовязковiсть дитячих паспортiв дiтям чеськоi респ..чи розповсюджуется цей закон i на нас громадян украiни? чи потрiбно мати переклад дозволу батька на чеську мову??дякую

Август 24, 2012 23:04

Доброго дня…нарешті збираємось з дочкою закордон,але знову ж таки не хочеться мати жодних проблем в аеропорті,тому хотіла ще раз уточнити…Батько дитини іноземець…він не є громадянином України…В інтернеті я знайшла що без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
- коли другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджує запис про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску;
В такому випадку хотіла б уточнити чи потрібен мені дозвіл батька якщо я з дитиною їду закордон…?
І ще одне питання…Коли вписувала дитину в паспорт то імя англійською написали не так як мало б бути а так як переклала їхня програма (наприклад правильно було б Elizabeth-Janet а ОВІР написав як Elizabet-Dzhanet…причому повністю їм не помістилось то вони написали Elizabet-Dzhan )чи не виникне в мене з цим проблем?І в дозволі на виїзд писати дані так як правильно чи так як написано в паспорті?

Леся 
Август 25, 2012 14:58

Яку потрібно мати візу,щоб виїхати з дитиною 1 рік в Польшу і який термін там можна знаходитись?Які документи на дитину потрібно.На робочій візі можна чи ні?

Оксана 
Сентябрь 2, 2012 18:56

Які документи потрібні для того щоб поїхати з дитиною в Москву на канікули однобу з батьків? Чи потрібне доручення?

Оксана 
Сентябрь 2, 2012 18:56

Дитині 6 років.

Сергій 
Сентябрь 12, 2012 06:33

Потрібно всією сімєю виїхати закордон на 6 місяців з дітьми. Чи можливо залишити за ними місце вшколі? І як це зробити?

Ірина 
Сентябрь 12, 2012 13:27

Доброго дня, Зоряно! Які документи необхідно мати, щоб дитина (дівчинка) в 15-ти річному віці виїхала на відпочинок до Німеччини у супроводі вчителя? Дитину виховує мати-одиначка.

Ирина 
Сентябрь 13, 2012 05:38

Необходимо оформить проездной документ и взять справку о том что не стоит на учете в милиции на ребенка 15 лет для въезда в Болгарию на 7 дней. Обнаружили что имя вписанное в паспорте родителей на страничке, где указаны дети написано неккоректно – не так как в свидетельстве о рождении. Т.е. в свидетельстве Дар’я, а в паспорте Дарина – имеет ли это большое значение при оформлении документа?

Василина 
Сентябрь 16, 2012 10:39

Скажіть будь ласка, мені 16 років я хочу поїхати в туреччину, мені потрібно виробляти закордоний паспорт?

микола 
Сентябрь 24, 2012 08:02

доброго дня! Скажіть будь ласка чи я зможу виїжати за кордон у 17 років без батьків? Вже маю закордонний паспорт на 10років

Наталя 
Сентябрь 30, 2012 18:35

Шановна п.Зоряно! Будь ласка, спеціально для мене, затурканої і заляканої :) ЧИ ПОТРІБНА ЗГОДА БАТЬКА (МИ В РОЗЛУЧЕННІ) ДИТИНІ 17 РОКІВ, ДЛЯ КОРОТКОЧАСНИХ ВИЇЗДІВ ДО ПОЛЬЩІ, НІМЕЧЧИНИ, ГОЛЛАНДІЇ (конференції, семінари, курси тощо).Прошу надіслати посилання на відповідний документ, щоб роздрукувати його та дати дитині в дорогу. Дякую Вам за відповідь!

Тетяна 
Октябрь 3, 2012 12:54

Підскажіть, будь ласка, чи буде дійсний дозвіл батька для поїздки неповнолітньої дитини (з матір”ю) в Туреччину у травні 2013, якщо він буде засвідчений нотаріусом у січні 2013? Поки що не знаємо точної дати,думаємо вказати з 6 травня до 31 травня.А поїхати на меншу кількість днів,але в цей проміжок часу.

Октябрь 9, 2012 10:17

Надія Курилів, зазначені у статті вимоги поширюються на дітей – громадян України. Для іспанський громадян діють вимоги Іспанії.

Октябрь 9, 2012 10:18

Вікторіє, для поїздки в Росію достатньо свідоцтва про народження дитини і дозволу на виїзд та супровід від батьків.

Октябрь 9, 2012 10:18

Леся, дозвіл батька на виїзд дитини за кордон потрібен.

Октябрь 9, 2012 10:19

Галина, дане питання потрібно уточняти в польському консульстві, оскільки візові вимоги встановлює Польща.

Октябрь 9, 2012 10:53

Олено, порядок оформлення проїзного документа дитини визначається Законом України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”:  ”Оформлення проїзного документа дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або законних представників батьків чи дітей у разі потреби самостійного виїзду неповнолітнього за кордон. У клопотанні зазначаються відомості про дитину, а також про відсутність обставин, що обмежують відповідно до цього Закону право на виїзд за кордон (лише для дітей віком від 14 до 18 років). За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду”.

Октябрь 9, 2012 11:43

Юліє, п. 17 “Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення” визначає, що відомості про дітей, які їдуть за кордон разом з батьками (законними представниками), вписуються в паспорти батьків чи одного з батьків (законних представників) на підставі заяви громадянина, у чий паспорт вписуються діти.
Щодо фотографій однозначного трактуваннянеобхідності заяви одного з батьків чи спільної заяві в законодавстві не зазначено, що і спровокувало неоднозначне розуміння цієї норми дердавними органами.

Октябрь 9, 2012 11:45

Романе, батьки повинні дати нотарілальний дозвіл на супровід за кордон. Такий дозвіл видається для будь-якої повнолітньої особи.

Октябрь 9, 2012 11:52

Наталю, Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) (далі – батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку. (п. 3 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. N 57.

Октябрь 12, 2012 22:33

Шановна п Зоряна Я отримала мульти-візу до США на 5 років.1.10 я повернулася з США після 2тижн.поїздки до друга.В грудні хочу їхати знову в США в гості на 1міс.з дітьми на цей раз(6,5 і 14 років).Діти вписані в мій закорд.паспорт.З чоловіком роздучена.Знаю,що потрібно дозвіл від колишн.чоловіка. З цим пробдем немає.Питання наступні:1)крім завіреного дозволу від кол.чоловіка чи потрібне запрошення з США на дітей ?2) Чи необхідно мені знову їхати в посольство США за візою для дітей ,попередньо оплативши 160$ ? чи достатньо лише завірений дозвіл від кол. чоловіка ( гостьове запрошення?) та білети в обидві сторони?Дуже дякую за відповідь.

Вікторія 
Октябрь 17, 2012 05:18

Добрий день! Прошу Вашої поради!в мене така ситуація: з чоловіком я розведена з 2006 року, тоді ж він позбавлений батьківських прав, аліментів з нього я не вимагала.зараз дитині 10 років. чи маю я право вивезти дитину в Росію і там жити без згоди колишнього чоловіка?

Ната 
Октябрь 30, 2012 15:33

еду с сыном в египет ему 15 нужно ли повторно вклеить фото в мой загранпаспорт если первая фото вклеена и ему там 10лет

Богдан 
Ноябрь 5, 2012 20:35

Добрий день!
Підскажіть будь-ласка,дочці 16 років і для виготовлення закордонного паспорта,окрім юридично завіреної нотаріальної згоди батьків в паспортному відділі вимагають дозвіл на місце проживання в країні в яку вона збирається їхати-потрібен такий дозвіл чи ні?,якщо потрібен то де його брати. (Я живу в іспанії і для подачі документів на дозвіл проживання в Іспанії- для дочки, я повинен мати дані її закордонного паспорта-якого вона не має)

Вероника 
Ноябрь 10, 2012 20:08

Здравствуйте.
Такая ситуация, моему ребенку 4 месяца. Мой муж иностранец (гражданин Ливана). В том ОВИРе, в котором я хочу вписать ребенка в паспорт, требуют документ о подтверждении гражданства ребенка, мотивируя это тем, что без нее выезд из не возможен. Подскажите пожалуйста где и как этот документ можно получить и нужно ли это вообще делать. Заранее спасибо.

Надя Кифюк 
Ноябрь 14, 2012 22:02

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, хочеться до нового року приїхати до батьків в Чехію, де вони працюють, мені 17 років, тому потрібно робити загранпаспорт. Для його виготовлення мене просять принести документ, який засвідчує проживання батьків в Чехії. Як саме називається цей документ, як його дістати,і які ще документи будуть потрібні??

Валерія 
Ноябрь 21, 2012 08:51

Доброго дня. Я громадянка України, чоловік громадянин Італії, проживаємо в Таїланді де і народилася наша дитина. Зараз я планую оформити для малечі українське громадянство. Таке питання: чи можна в українському консульстві у Бангкоку оформити проїзний документ дитини (немовля, лише 2 місяці) бо плануємо в’їзд дитини до України з батьком. Тому я не хочу вписувати до свого паспорту, а хочу оформити окремий документ. Чи це можливо? Якщо ні, і консульство не оформлює проїзний документ дитини, на підставі якого документу мій син може в’їхати на територію України. Дякую

Богдана 
Ноябрь 21, 2012 13:58

Доброго дня, шановна пані Зоряно! Скажіть будь ласка, які потрібні документи для виїзду в Росію, якщо мені вже виповнилося 16 років і я їду одна. Заздалегідь дякую!

Елена 
Ноябрь 23, 2012 15:27

Добрый день.Подскажите пожалуйста какие необходимо документы при выезде за границу ребенка родители которого лишены родительских прав а я назначена опекуном (я не замужем). Ребенку 2 года, проездной я сделала. Спасибо заранее.

Катерина Гаврилюк 
Ноябрь 24, 2012 21:17

Доброго дня Зоряно.
Підкажіть будь-ласка. Я планую запросити 15-річну плимінницю до Англії. На момент повернення її до України їй виповниться 16 років. Чи обов”язково її супроводжувати з Англії до України? І чим це загрожує для мене якщо я її відправлю саму (попередньо взявши зобовязання про супровід). Дякую за увагу.

Виктория 
Ноябрь 27, 2012 12:33

Добрий день Зоряно!
Ситуація:я громадянка України, одружилася на чоловікові, в якого громадянство України і Ізраїля. Я в процесі оформлення на ПМЖ в державі Ізраїль. 10 днів тому я прибула з Ізраїля до України з дитиною у віці 1.5 без чоловіка. Без проблем я виїхала і в*їхала. Коли я поверталася з України до Ізраїля мене на митниці не пропустили, пояснюючи, що немає довіренності на дитину від батька. Я їм пояснила, що батько гроиадянин Ізраїля, на що вони попросили показати свідоцтво про народження дитини, в якому вписано що батько громадянин Ізраїля, в мене його при собі не було. Я запропонувала щоб чоловік його вислав факсом, але вони відповіли що його не приймуть. Чи правомірні їх дії. Дайте будь-ласка відповідь!!!!!

Люба 
Ноябрь 28, 2012 13:21

Мені 16. Чи можу з матір*ю, без дозволу батька(з батьком не спілкуюся вже 10 років)поїхати в Росію на канікули до родичів?

Solomiya 
Ноябрь 29, 2012 17:12

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, чи можуть відкрити візу у проїзному документі, якщо залишилась тільки одна сторінка?Документ дійсний до 2014 року. Чи можливо краще виробляти дорослий закордонний паспорт?При цьому,є неохідність у документі, що засвідчує згоду батьків на виробництво усіх необхідних документів для перетину кордону?

Solomiya 
Ноябрь 29, 2012 17:20

P.S. мені 16 років

Оксана 
Декабрь 3, 2012 21:00

Доброго дня, Зоряно! Перепрошую і вдячна за увагу. Підкажіть будь-ласка: я 9 років тому відмовилася від ідентифікаційного номера через релігійні переконання (маю штамп у паспорті), не мала потреби в оформленні закордонного паспорта, хочу із донькою 7 років відвідати Петербург (маршрут поїзда – через Білорусію), чи можу я оформити дитині закордонний паспорт або ж проїзний документ дитини без ідентифікайного номера дитини.
Синові 16 років, має паспорт, їде до Росії через Білорусію. Які ще документи йому слід оформити. Ще раз дякую.

Світлана 
Декабрь 6, 2012 21:10

Щиро вдячні пані Зоряні за копітку працю, котру Ви робите для людей!!
Просимо також підказки. Які конкретно потрібні документи для виїзду дитини (8років) до РФ з одним із батьків? Чи достатньо тільки свідоцтва про народження дитини та нотаріально завірений дозвіл іншого з батьків на виїзд? А також який період громадяни України можуть знаходитися на території РФ?
Дуже вдячні!

Катя 
Декабрь 11, 2012 02:55

якщо я неповнолітня, і навчаюсь за кордоном (Польша), чи маю я право полетіти літаком самостійно в Україну???

маряна 
Декабрь 26, 2012 09:57

доброго дня. підкажіть будь ласка. дитині 8 років,які документи потрібні для офоромлення закордонного паспорта дитині,томущо чехія вимагає паспорти,в тому числі і дітям. дякую за відповідь

Декабрь 26, 2012 19:44

Які документи потрібні для того щоб мені перевезти дітей в РФ на зимові канікули в гості до чоловіка українця?

Владислав 
Январь 3, 2013 18:04

Доброго дня всім. Шановна Зоряно, я б хотів задати вам деякі запитання :
1)Мені 14 років чи можу я у супроводі бабусі поїхати в Росію минуючи кордони України, Білорусії, Росії?
2)Що необхідно для переїзду які документи?
3)Чи можуть бути якісь затримки на дорозі із-за мого віку?

Люба 
Январь 10, 2013 01:10

Доброго дня . Шановна Зоряно, я б хотіла задати запитання
Моя сімя в даний час проживає в Аргентині у 2010 мій чоловік дав дозвіл на виїзд і вїзд моїй неповнолітні дитині в Українському посольстві ,
дійсний цей дозвін на даний час ?????? чи знову потрібно виробляти новий

Анастасія 
Январь 10, 2013 11:17

Без сумніву корисна інформація.
Але, в мене є запитання не зовсім стандартного випадку: чи може самостійно перетинати кордон, без жодних доручень та супроводу дорослих, неповнолітня особа (17р. 10м), що має внутрішній закордонний паспорт України, оформлений не як дитячій проїздний документ, а я як повноцінний закордонний паспорт та заявою батьків?

Яна 
Январь 14, 2013 23:40

В нас така ситуація – ми з чоловіком знаходимось в Італії вже майже 2 роки, син наш 7р. на Україні з батьками. Ми хочемо його привезти на місяць в Італію, але питання в тому, що він не має проїзного документу, вклеєний тілки в наших паспортах. Але так я знаю, Італ шенген на даний момент відкрити не можливо, тобто приїхати і забрати сина я сама – не можу(тому що я маю Італ пермессо). Яким ще способом ми можемо його сюди привезти? Чи можливо довіреність на батьків дати з Італії( на виготовлення проїзного квитка та приїзду за кордон)?Дякую

ЛЮДМИЛА 
Январь 16, 2013 14:20

Зоряно!П!дскажить, будь ласка! Я громадянка Украини, вийшла замиж га громадянина Италии… в мене е неповнолитний син 14 рокив … чи може вин приихати на литни каникули до мене в Италию? якщо може, то як це правильно зробити……Дякую!!!!

Лариса 
Январь 19, 2013 09:40

В мене така ситуація дитині 16 років батько іноземець де він ми не знаем вже 13 років і знати не хочем я хочу поіхати з дитиною за кордон які нам потрібно документи.Ідемо в Ізраіль.

Виктория 
Январь 26, 2013 13:54

Добрий день,моя дочка 12р. Хоче поїхати у грецію до бабусі на все літо,в супроводі бабусі.які потрібні документи?!

Лізаветта 
Февраль 2, 2013 15:27

Доброго дня!
Прочитала статтю, але не можу розібратись.
Я розлучена, дочці 6 років. На аліменти не подавала – батько неплатоспроможний, але наперед відмовився надавати дозвіл для вивозу дочки закордон.
Я одружена вдруге, змінила призвіще. Дочка лишилась на батьковому призвіщі.
Теперішній чоловік єгиптянин, маємо спільну дитину.
Отже – влітку я хочу разом з дітьми полетіти на 1 місяць в Єгипет для відпочинку. Чи потрібен дозвіл колишнього чоловіка для вивозу дочки, і чи потрібен дозвіл теперішнього чоловіка для вивозу спільної дитини, якщо я летітиму сама?
Мені відомо, що в Росії, для вивозу дітей у країни безвізові – дозвіл батька не потрібен.

Віта 
Февраль 5, 2013 22:52

Мені 17 років (18 буде лише у вересні). Влітку планую поїхати за кордон. Як я можу це здійснити?

Св"ятослав 
Февраль 6, 2013 16:09

Добрий день,моя колишня дружина хоче вивезти за кордон сина (8р),я згоду не даю,так як вона веде розгульний образ життя,ніде не працює,за сином погано доглядає (погано вчиться),просипають до школи.не знаю з якою метою вона хоче вивезти його, якщо вона погано за ним доглядає тут,то який буде догляд за сином в Португалії.Влітку коли вона сама відпочивала в Португалії син перебував у мене,а зараз вона його хоче вивезти.аліменти сплачую регулярно,сина навідую.дуже переживаю з цього приводу,що можу його більше не побачити,допоможіть цьому запобігти

Чезаріна 
Февраль 7, 2013 19:58

Добрий вечір.Мені 16 років, я хочу виїхати за кордон під час навчання в коледжі, кажуть що потрібна якась довідка з навчального закладу, чи дозвіл на виїзд не знаю, бо на кордоні будуть питати про неї, що це має бути за довідка з печаткою і підписом завуча?????

Ольга 
Февраль 11, 2013 21:48

Подскажите пожалуйста. Свою дочь 9 лет мы хотим отправить с бабушкой на лето в Молдавию (Кишинев). Затем из Кишенева, они планируют поехать на 10 дней в Болгарию. Какие необходимы для этого документы? На каком языке должна быть оформлена доверенность?

Віта 
Февраль 12, 2013 14:07

Доброго дня! Скільки дійсна заява на те що батько не проти виїзду за кордон малолітньої дитини?

галина 
Февраль 14, 2013 21:58

ДОБРОГО ДНЯ.Підкажіть будь-ласка як бути в такій ситуації-моїй дитині 11 років,ходить в танцювальний гурток,і літом вони їдуть у Польшу.Я не маю ще на нього проїздний паспорт а з батьком ми в розводі 4 роки.У мене сімя і ше двоє дітей.Чи треба дозвіл від нього (чи на паспорт чи на виїзд за кордон)дитині.ДЯКУЮ

Ірина 
Февраль 15, 2013 23:30

Добрий день, Зоряно!У нас склалася така ситуація: мій чоловік зараз перебуває у США, але не має офіційних документів.Стосунки в нас із ним не найкращі. У нас з ним є дитина, з якою я хочу поїхати в турне по Європі. Дозволу він не хоче дати на виїзд за кордон.А чи може він взагалі нам його дати з США?Будь ласка, підкажіть нам можливі варіанти в даній ситуації!

Наталія 
Февраль 18, 2013 09:14

Добрий день.Моєму сину вісім років.Хочу відправити до бабусі в Італію на відпочинок.Які потрібні документи для виїзду,і чи потрібна віза для дитини якщо бабця проживає за кордоном 10-ть років?Дякую.

Юлия 
Февраль 20, 2013 12:58

Добрый день! Мне 16 лет, и в мае я хотела бы поехать в Пунта-Кану(Доминиканская Республика). Я могу это сделать самостоятельно, без сопровождения родителей?

Тетяна 
Февраль 25, 2013 09:43

Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, моїй донці 9 р., я розлучена, влітку хочемо поїхати в Італію на відпочинок до моєї мами. Батько дає дозвіл, але я повинна повернутися через 2 тижні, а дитина хоче залишитися на ціле літо з бабусею. У бабусі є пермессо. У дитини є вклеєна фотокартка у моєму паспорті. Які додатково потрібно документи, чи не буде у мене проблем при поверненні без дитини? І чи потрібна на дитину віза? Дякую.

Ріта 
Март 1, 2013 15:31

Моїй подрузі скоро 17,я з її батьками хочу зробити їй подарунок-відпочинок у Ізраїлі. Будь-ласка підкажи які документи необхідні для цього!

Леся 
Март 11, 2013 03:48

Доброго дня. Скажіть будь ласка у мене діти 5 і 2 років. Чи можу я брати на них товар вагою до 50 кг. і сумою гривень до 5000 грн. Ці законні норми діють для повнолітніх дітей. Чи. мають такіж права малолітні малі діти. Буду чекати відповіді. Дуже потрібно.

Леся 
Март 11, 2013 03:50

Доброго дня. Скажіть будь ласка у мене діти 5 і 2 років. Чи можу я брати на них товар вагою до 50 кг. і сумою гривень до 5000 грн. Ці законні норми діють для повнолітніх дітей. Чи. мають такіж права малолітні малі діти. Буду чекати відповіді. Дуже потрібно. Наперід дякую.

Світлана 
Март 16, 2013 13:37

Доброго дня! Моєму синові 9 років. Народжений в Португалії.У свідоцтві про народження в графі “Батько” – прочерк. У мене і нього українське громадянство. Зараз проживаємо на Україні. Маю намір поїхати в гості до Росії. Які документи для сина потрібні?

Март 18, 2013 09:06

Доброго дня мены 16 рокив я би хотила вийхати с Украини в Италию шо мены потрибно?

Юрий 
Март 22, 2013 00:47

Добрый вечер. Я гражданин Португалии. Мой сын(13лет) живет с бывшей женой на Украине.Для получения паспорта сыну(провести летние каникулы в Португалии…весь комплект документов для Португальского Посольства я уже отправил) с меня требуют разрешение на украинском языке для предъявления в пасп.стол. Так как я гр.Португалии то требуют его на португальском(заверенным у нотариуса),переведенным на украинский(у переводчика) и заверенным в Украинском Консульстве или Посольстве. Могу ли я просто написать его на украинском языке и заверить у португальского нотариуса(ведь нужно только заверить оригинальность моей подписи(личности)) и отправить в пасп.стол или нужен ВЕСЬ вышеизложенный процесс?
Заранее спасибо.

Інна 
Март 22, 2013 17:52

Доброго вечора! мене цікавить питання щодо переїзду осіб 16 років з України в Росію самостійно. які потрібні документи і правила переїзду?

Светлана 
Март 25, 2013 15:19

Я вийшла заміж за іноземця.Хочу забрати з собою доньку,якій 17 років.Скажіть ,бкдь ласка,мені потрібно лише вписати її в свій паспорт ?Згоди мого колишнього чоловіка ,батька доньки, вже не потрібно брати і оформляти в нотаріуса?

Татьяна 
Март 27, 2013 08:18

Добрый день! У нас такая проблема. Нужна ваша консультация. В мой паспорт вклеена фотография дочери и внесены ее данные в 2009 году, когда ей было 5 лет. Сейчас ей 9 лет. Мы должны ехать в Великобританию. Могу ли я взять с собой дочку? В паспортном столе сказали, что нужно делать ей проездной документ. Нам сказали,что я могу взять ее с собой только до 7 лет.Что бы сделать проездной, в паспортном столе нет бланков. Мы в ужасе.Уже скоро нужно идти в посольство.

ІРИНА 
Март 27, 2013 10:06

ДОБРОГО ДНЯ.У мене таке запитання Хочу зробити закордонний паспорт собі і дитині . Їй в січні 2013р. виповнилось 15 років. У нас дуже багато екскурсій з церкви роблять для дітей в Польщу, також організовують поїздку в Італію. Я хотіла зробити паспорт собі і дочці. Чоловіка у мене не має він помер. Які документи мені потрібно для того щоб зробити їй окремий паспорт.Чи потрібна довідку від нотар\іуса, а також говорять що потрібно довідку з навчального закладу. Що мені потрібно для неї. Спасибі

Ірина 
Март 29, 2013 08:30

Доброго дня. Моїй дочці 16 років, має український та закордонний паспорт. У Франції проживає моя подружка і її хрещена мама. Хочемо на тиждень відправити дитину у гості. Але як аргументувати цю поїздку??? Ми ж не кровні родичі. До того ж нас попередили в авіакомпанії, що при відмові у візі гроші за квитки не повертаються, а просто бронювати без викуплення не хочуть.
І ще. Якщо заповнювати анкети маємо тільки самі, а мови досконало не знаємо, то виходить якийсь нонсенс. Як їх правильно заповнити?

Ірина 
Март 29, 2013 08:37

Нас усі знайомі відмовляють від спроб подачі документів на візу, мовляв “ніхто дівчини молодої красивої не випустить у Францію, багато таких хитрих є…” На скільки це так і чи є у нас реальні шанси? Може, дійсно варто все зупинити, поки не пізно? Хоча виклик з Франції нам уже прийшов… Дуже сподіваюсь на відповідь.

Зіна 
Март 29, 2013 11:31

Доброго дня! Я громадянка Білорусі, мій чоловік українець. Я хочу виїхати в Білорусію зі своєю дитиною (вік дитини 5місяців). Які документи на дитину потрібні? Буду чекати відповіді.

Іван 
Март 29, 2013 14:36

Доброго дня! Мені 16 років, Я хочу самостійно виїхати До тітки на канікули в Америку.Чи дозволять мені перетнути кордон США у 16 років?.
Підкажіть

Галина 
Апрель 5, 2013 13:07

Пані Зоряно,чи можу я і моя дитина 12р.(є вклейка в паспорт,є дозвіл батька), маючи відкриту візу в Польщу на 3 міс ,поїхати в гості до родичів ще і в Іспанію.Нас хоче відвезти своєю машиною родич-поляк.Боюсь, що будуть проблеми з таможниками інших країн.

Яна 
Апрель 13, 2013 12:32

Добрий день! В мене до вас є запитання – мій син (7 років)знаходиться зараз на Україні, я б дуже хотіла його привезти в Італію на місяць на відпочинок(тобто, сама приїхати на Україну і його забрати і також відвезти назад). Але не знаю як правильно зробити, яку візу йому потрібно відкривати? Якщо я матиму італ. пермессо а він візу( можливо Грецьку, Польську), чи зможуть на границі нас пропустити? Я знаю, що зараз італійський шенген не відкривають. Чоловік також в Італії, але дозвіл на вивіз дити за кордон він може дати в укр. посольстві. Зробити об’эднання сім’ї – займе декілька місяців, виклик – також потрібно дуже багато документів, . Які ще варіанти ви мені можете запропонувати? Мені пропонували написати довіреність на шофера, але я боюсь, тому що він ще дитина, і також він не має проїзного документу. Як краще їхати бусом чи летіти літаком?Дякую.

Оксана 
Апрель 16, 2013 18:55

Скажіть будь ласка якщо батько за кордоном то як отримати нотаріальний дозвіл від батька на вписання дитини у закордонний паспорт???

Маша 
Апрель 17, 2013 12:37

Дуже корисна стаття! Дякую! В мене запитання: якщо мені зараз 17 років, 18 виповниться 29 травня цього року, а мені треба відлітати до США вже 2-ого червня цього ж року – що робити? Це потрібно буде оформити проїздний документ дитини чи вже закордонний паспорт? Дуже чекаю на Вашу відповідь. Дякую.

Светлана 
Апрель 21, 2013 15:28

Доброго дня.
Хочу запитати,якщо керуватись статтею 313 про виїзд дітей за кордон,дитина віком 17 років має право на самостійний виїзд за кордон без супроводу і без згоди батьків.Скажіть будь ласка,моїй доньці 17 років ,хоче їхати в Швецію ,їй вже не потрібно брати нотаріальний дозвіл батька на цю поїздку,я правильно все зрозуміла?А то в різних наших установах всі різне говорять стосовно цього питання.

Ліля 
Май 11, 2013 14:59

Добрий день,в мене така ситуація я хочу їхати з дитиною на море за кордон,дитині 4 роки
я розведена але бувший чоловік знаходиться за кордоном..він дав дозвіл це смішно чути но йому далеко їхати до консульства щоб переслати факсом документ але є ще може якісь можливості щоб дитина проїхала за кордон..??

Євген 
Май 11, 2013 19:15

Доброго дня! Підскажіть будь ласка, як мені полетіти закордон якщо: мені не 16, батько в Америці і має американське громадянство,а я живу з мамою в Україні(батьки розлучені).Я хочу полетіти у Лондон і щоб батько також полетів з Америки у Лондон і ми там зустрілися…Підскажіть будь ласка, що можливо зробити, які документи потрібні?
Дуже вдячний за допомогу!

Влад 
Май 11, 2013 22:08

Допоможіть мені будь ласка. В мене така ситуація мені 15 років, і я планую їхати в Молдову,зі мною їде повнолітня особа, і в мене проїздний документ, що ще моїм батькам потрібно зробити? Буду дуже вдячний за допомогу)))

Глушко Олена 
Май 13, 2013 18:43

Скажіть будь-ласка,якщо я збираюсь з 4 літнім сином в Росію до рдичів у гості,чи потрібен дозвіл батька?

марія 
Май 17, 2013 20:50

фотографія дитини вклеєна у мій закоронний паспорт , коли дитині виповнилось 5 років , зараз йому 11 років , чи потрібно вклеювати нову фотографію ?

Тетяна 
Май 20, 2013 11:20

Доброго дня! Я хочу відправити свого сина 5р, на відпочинок з бабусею в болгарію 9 числа а сама з чоловіком приїду 17 числа, чи можливо так що мама поїде а дитина залишиться з нами дальше що для цьоно необхідно зробити, чи взагалі можливо!

Галина 
Май 21, 2013 15:40

Насамперед дякую, з вашого блогу я отримала багато информации яка мене цикавила. Але нажаль э килька запитань… Я зараз в Италии и хочу щоб мий 27 ричний син приихав до мене на мисяць в литку. вУкраини для оформлення закордонного паспорта вимагали дозвил вид мене, я зробила цей дозвил. Тепер вини вимагають дозвил на виготовлення визии дозвил на особу яка буде супроводжувати мого сина в Италию? Але якщо я зрозумила правильно моя дитина маэ право самостийно приихати. и чи маэ вин право самостийно без мого дозволу отримати визу? Дуже вдячна.

yura 
Май 21, 2013 17:59

При виїзді за кордон дитини з матір’ю із дозвілом від батька натаріально завіреним, стали вимагати довідку з посольства. Чи законно це?

наталья 
Май 27, 2013 20:05

здраствуйте мы сыном едем на месяц в РФ какие нужно документы на выезд? . сыну 4 года ,я мать-одиночка. не помелось ли законы?

Оля 
Май 31, 2013 16:54

добрый день!
Мне полных 15 лет я вписана у папы в паспорте, Я хочу поехать на летние каникулы к бабушки в Белоруссию. Поскольку у нее возможности приехать за мной нет, я хотела у Вас спросить возможен такой вариант: папа перевезет меня через границу и там оставит? не возникнут ли у него при выезде из Беларуси проблемы? куда делась ребенок? или же нужно оформлять какие-то документы?

Ліза 
Июнь 1, 2013 21:54

Доброго вечора!
Така ситуація,племінниця хоче поїхати в Польщу із шкільним танцювальним гуртком у серпні. Проїзний документ був зроблений три роки тому, 29 липня кінчається його строк. Які документи потрібно якщо батьки розведені,мама за кордоном а батько невідомо де,проживає вона з бабусею.
Дякую.

Юрій 
Июнь 4, 2013 09:43

Добрий день! Я маю карту сталего побиту (Польщі) і хочу запросити своїх дітей(неповнолітніх)з України до себе в гості до Польщі на 1 місяць, що для цього потрібно.
Дякую за відповідь!

Света 
Июнь 5, 2013 07:50

Моїй дитині 5 років! Вона вписана до мого загранпаспорта. Фото також вклеїне. Я хочу поїхати з нею без чоловіка цього літа в Болгарію. Я маю відкриту на себе шенген візу! Чи потрібно відкривати візу на дитину? Чи вона може їхати зі мною на мою візу? І які ще документи потрібно для цього крім дозволу від батька?

Володимир 
Июнь 5, 2013 14:11

Добрий день!
Я маю їхати за кордон тобто в Італію.
мені 17 років,чи можу я зробити собі проїздний документ без дозволу батьків?
І чи мені потрібен дозвіл на виїзд за кордон від батьків?

Ваня 
Июнь 8, 2013 16:53

Мені 16 років?Я хочу поїхати у чехію чи потрібна мені згода батьків?

Ангелина 
Июнь 11, 2013 14:47

Моїй сестрі 16 років. Вона та її батьки – громадяни Молдови. Через декілька днів плануємо виїхати за кордон (без супроводу дорослих). Що для цього потрібно? Її батьки хочуть підписати згоду на виїзд за кордон.

Люба 
Июнь 13, 2013 15:43

мені 17.чи потрібно мені згоди батьків на тимчасове перебування і виїзд до Росії?і які потрібно мати при собі документи на перетин Українсько – Російського кордону?

Ксеня 
Июнь 14, 2013 12:15

Доброго дня.
Така ситуація: хочемо удвох з подругою поїхати закордон, обом вже є 16. За яким документом можна виїхати: за проїзним чи потрібно робити паспорт? Чи потрібно робити довіреність? При власне перетині кордону не буде проблем? Чи залежить це від візового режиму?

Галина 
Июнь 16, 2013 19:05

Добрий день!
Моя дочка(14р)збирається їхати у гості до моєї сестри в Італію.Підкажіть будь-ласка,які документи потрібно предявити для проходження митного контролю? Чи потрібно запрошення з Італії?

Ольга 
Июнь 16, 2013 20:36

доброго дня Зоряна.В мене таке питання.Мій син народився у Польщі,але проживає на Україні,має польський закордоний паспорт.Я розлучена,мій чоловік обмежений в праві вирішення відпочинку дитиниюЯ збираюся виїхати з сином до Польщі,які документи мені потрібно мати на дитину для перетину кордону і чи потрібен дозвіл від батька?Дякую

Титор Диана 
Июнь 17, 2013 14:37

Здравствуйте.
Такая ситуация..
Мне 17 лет и я имею паспорт украинский и проездной документ ребенка, в этом году хочу ехать в Польшу без родителей..
Нужно ли родителям делать разрешение на выезд??Или я могу ехать без него??

Андрій Левандович 
Июнь 18, 2013 15:16

зоряно таке питаня мені 17 років моя сестра живе в росії чи можу я з своїм паспортом та дозволом батьків перевести до неї дочку. дочці 4 роки наскільки я зрозумів я сам можу вїхати вільно.

Віталій 
Июнь 19, 2013 20:55

Мені 16,я маю закордонний паспорт та Шенгенської візу в ньому,чи можу я самостійно поїхати закордон(Париж) планую автобусом до польщі,а з віддам літаком,якщо ні, то які документи необхідні?

Ірина 
Июнь 20, 2013 10:06

Добрий день. Колишній чоловік дав дозвіл дитині на виїзд до Туреччини з 1 червня по 1 вересня 2013 р., бо тоді ще не знали дати від’їзду (орієнтуємося на ”гарячі пропозиції”. Скажить, будь-ласка, чи не завеликий срок дозволу, чи не буде проблем на кордоні? Дякую

Алла 
Июнь 23, 2013 21:16

Сину в липні 17 років. Він вступив до іноземного ВУЗу. Проїздний документ закінчується раніше, ніж потрібна річна віза. Як поступати в такому випадку?

Світлана 
Июнь 29, 2013 13:08

Доброго дня! В мене інша ситуація і я не знайшла повної відповіді в статті про виїзд дітей за кордон. Допоможіть будь-ласка. Я виїзжаю за кордон не на відпочинок а працювати на рік (маю всі необхідні для цього документи з країни працедавця), з чоловіком розведена і діти проживають зі мною. Як повинна бути оформлена згода батька на виїзд дітей зі мною і які конкретно дати повинні бути вказані в такій згоді (такі, як на дозволі на працю, чи це не має істотного значення).

Наталя 
Июль 1, 2013 19:16

Мені 17, чи можу я без супровіду батьків поїхати у Польщу?

Мирослава Дрозд 
Июль 4, 2013 20:27

Добрий день!
Мені 17,мені потрібно поїхати в гості до родичів в Латвію.Мені з віти мають вислати запрошення.
Які мені потрібно документи і чи я можу виїхати сама без батьків до Латвії.Допоможіть будь ласка.

Ольга 
Июль 8, 2013 12:39

Добрий день! Зоряно, скажіть будь ласка, чи потрібно вписувати номер дитячого проїздного документу в заяву від батька про згоду вивезення дитини за кордон з матірю, якщо в матері немає закордонного паспорту, і, відповідно, дитина туди не вписана, а є лише паспорт громадянина України? І ще, чи потрібна дана заява від батька на російській мові? Чи потрібно засвідчення вірності перекладу даної заяви? Чи потребує дана заява легалізації? Дуже буду вдячна за відповідь!!!

надя 
Июль 8, 2013 15:07

добрий день.
я прожываю в испании збираюсь з дитиною(2роки) в отпуск на украину без батька национальности грузии потрибна мени довиреньсть вид батька на дитину??? в посольстви украини сказали шо не потрибна ,але боюсь я летити без довирености вдруг в аеропорту шось инше скажуть и не випустять ю
допоможить будь ласка

Марія 
Июль 8, 2013 22:18

Добрий вечір. Я хочу поїхати на відпочинок за кордон через місяць, а 18 років мені виповниться через два місяці. Проїзний уже немае сенсу робити, закордонний не можна,бо нема поважної причини,а вклеєна фотографія у паспорт батьків не приймається тією країною, куди я хочу поїхати. Що робити у такому випадку.

Ирина 
Июль 15, 2013 20:55

Добрий вечір.Я з дитиною хочу виїхати з України до чоловіка в Італію.фдитина має пермесо,чи потрібен дозвіл чоловіка на виїзд?

Елена 
Август 2, 2013 14:06

Добрый день. Подскажите пожалуста Я, с ребенком которий находится под моей опекой собираемся выехать за границу. какие документы мне необходимо иметь с собой для пересечения границы.
нужно-ли мне писать нотариально заверинное согласие на выезд ребенка? Можно-ли предоставить нотариально заверинную копию?
нужно-ли какие-то документи из опекунского совета ели да то напишите пажайлуста нормативные акты.

Елена 
Август 6, 2013 08:53

Плдскажите, пожалуйста, какую медицинскую справку необходимо взять для поездки ребенка на отдых в Грецию?

Кароліна 
Август 7, 2013 14:57

Доброго дня) мені повних 17 років, є закордонний паспорт і відкрита віза: німецький шенген)дуже цікавить, чи можу я летіти в Грецію без супроводу батьків і без їхнього дозволу?

Ольга 
Август 12, 2013 22:28

Я з бабусею їду в Росію. Мені 14 років. Які документи потрібні для виїзду в Росію(крім дозволу батьків)? Чи потрібний проїзний документ?

Антоніна 
Август 14, 2013 16:01

Доброго дня!Я розлучена з чоловіком і його позбавлено батьківських прав (є рішення суду).Декілька років ми їздили в Болгарію на відпочинок без проблем.Цього року я поміняла зак.паспорт і мені відмовлено візовим центром в прийнятті документів тому,що в рішенні діти на прізвищі чоловіка, а після позбавлення його батьк.прав я змінила їхнє прізвище на своє дівоче. На прізвище чоловіка під час одруження я не переходила. В візовому центрі вимагають довідку з загсу. А в загсі можуть дати тільки витяг про зміни, котрий коштує 115грн. Я виховую троє дітей одна. Для мене це великі гроші. Чи є необхідністю брати цей витяг? І чому тоді попередні роки цього не вимагали? Буду дуже вдячна за відповідь.

Павел 
Август 14, 2013 19:47

які потрібні документи 17 річному гражданину України для поїздки з повнолітнім братом но без батьків в Росію?

зоряна 
Август 14, 2013 20:59

Доброго вечора!!!Скажіть будь ласка у мене двоє дітей яким вже минуло 5 років у паспорті вони вписані але не вклеяні!!Чи не буде у нас проблем на кордоні при в”їзді на Україну!!Діти народженні в Іспанії всі документи іспанські мають??дякую

Марія 
Август 19, 2013 08:02

Чи є проблема виїзду і в”їзду дитини з польським громадянством (дитина має свій польський паспорт) з України і в Україну з сестрою матері, якщо на неї мати зробила доручення

Олена 
Август 21, 2013 05:14

У меня вопрос: мой сын гражданин Мексики, ему 1.5 года, так же ему от меня досталось и гражданство Украины, мы планируем ехать в Украину и посетить Турцию. Нужно ли ему разрешение от папы если мы будем без него. Нам в посольстве предоставляют 2 разрешения на выезд с Украины и выезд с Мексики. Нужно еще одно делать в Турицю? Спасибо за ответ.

Август 25, 2013 09:47

Будь ласка, підкажіть: можна перевезти дитину в РФ, яка приїхала в Україну на канікули на 2 міс, якщо мама останньої громадянка РФ, батько – України? У дитини прописка українська, живе й навчається в РФ. Дозвіл є тільки матері. Дякую!

Лена 
Август 31, 2013 23:16

Вы можете подсказать, что делать в такой ситуации. Я живу с ребенком в Испании, хочу поехать в гости в Украину, но боюсь, что отец ребенка не даст мне повторное разрешение на вывоз ребенка. Мы стоим на консульском учете в посольстве Украины в Испании. На сколько я знаю, в “Правилах пересечения границы..” сказано, что если есть отметка про консульский учет, то разрешение на выезд от второго родителя не нужно. На сколько это реально?

Валентин 
Сентябрь 1, 2013 23:29

Зоряно,мені 16 років і я з подругою ми хочемо їхати на канікулах на Україну. Їй 15 років чи можуть її батьки написати на мене Доручення? Чи тільки на тих осіб яким виповнилося 18?

Юля 
Сентябрь 2, 2013 09:06

Доброго дня. Допоможіть будь ласка, мені 16 років, я хочу поїхати з мамою в Австрію, але я не маю проїзного документа. Моя фотографія вклеєна в мамин закордонний паспорт. Чи достатньо цього? Обов’язково виробляти проїзний документ?

Сентябрь 3, 2013 09:35

Скільки проблем. Я зробив проїздні квитки обом дітям. Малій був тиждень як вина вже мала проїзний квиток а малому 4 роки. І всі питання зняті кожен має візу, паспотр і ніяких питань на кордоні.

Олександр 
Сентябрь 7, 2013 12:05

Добрий день! Чи потрібен мій дозвіл на перетин кордону моїй дружині з дворічним сином , рейс літаком з Іспанії в Украйну і назад , якщо всі ми маємо дозвіл (резиденцію) на життя та працю в Іспанії ? Дякую .

Федір 
Сентябрь 27, 2013 19:27

Добрий день! Така справа ,тільки я батько стою на консульському обліку в Італії , дитина записана в паспорті обох батьків ,обоє батьків мають документи на перебування в Італії , жінка має їхати на Україну з дитиною ,достатньо тільки мого консульського обліку чи жінка також має на нього стати ??? P.s. проіздного документа в дитини нема бо вона в паспортах записана з фото в обох і дитині 10 років. Заздалегідь дякую!

Марта 
Октябрь 21, 2013 09:45

Добрий день!
Підкажіть будь ласка!
Мені 21 рік я з молодшою сестрою, їй 12 років хочу поїхати в Італію літом (в серпні). Мама проживає там офіційно вже 4 роки, які потрібно документи щоб сестра змогла також поїхати. Їхати будемо автобусом.Дякую!

Володя 
Декабрь 10, 2016 15:27

Чи може неповнолітня дитина виїхати з Польщі без супроводу батьків .Дитина має 15 років , є громадянином України .При собі має дозвіл обох батьків про виїзд за кордон ???

admin 
Декабрь 26, 2016 15:48

Доброго дня!
У даному випадку слід застосовувати норми Постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995р. №57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» (далі – Постанова).
Акцентуємо, що Постанова регулює порядок перетину державного кордону України (тобто як виїзду з території України, так і в’їзду на територію України). Натомість, у Постанові детально регламентовано лише порядок виїзду з території України за відсутності при цьому окремих положень про в’їзд на територію України. Дане дає підстави застосовувати норми Постанови, що регулюють виїзд з території України, за аналогією до правовідносин щодо в’їзду на територію України.
Так, згідно з п.3 Постанови виїзд (в’їзд) з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється: за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.
Пункт 4 Постанови регулює порядок виїзду (в’їзду) на територію України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків.

Для надання більш детального висновку щодо ситуації, просимо звернутися до юристів Департаменту міжнародної торгівлі та інвестування.

Олеся 
Февраль 22, 2017 12:22

Чи можна самостійно поїхати у тур в США ,якщо мені 17 років,майже до 18, без дозволу батьків?

Наталія 
Март 2, 2017 20:22

Доброго вечора.Їду з сином у Туречинну в період 24.04.17 по 06.04.17,а термін дії проїздного документу завершується 25.06.17.Підкажіть,будь-ласка,чи випустять його з цим документом,чи потрібно зробити новий?

admin 
Март 3, 2017 12:53

Дитина у віці 16-18 років може виїздити за кордон як з батьками, так і самостійно без згоди та супроводу батьків чи будь-кого з дорослих осіб. Відтак, за наявності дійсного паспорт громадянина України для виїзду за кордон Ви маєте право самостійно, без супроводу батьків чи інших дорослих осіб поїхати у туристичну подорож у США.

admin 
Март 22, 2017 15:13

Доброго дня. Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України “Про Порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” у редакції, що діяла на час видачі проїзного документа дитини, такий документ оформлювався терміном на три роки або до досягнення дитиною 18-річного віку. Виходячи з Вашого запиту, термін дії проїзного документу завершується 25.06.17 року, а, отже, в період Вашого перебування в Туреччині документ вважатиметься дійсним. Таким чином, підстави для відмови у виїзді за межі України відсутні”.

Володитир 
Апрель 2, 2017 23:10

Дід з бабусею їдуть відпочивати не море в межах України,поїздом.Беруть з собою внучку 3 роки.Які необхідно мати документи на внучку?

Апрель 3, 2017 15:14

А можу я в 17 років оформити проїзний документ без відома батьків?

Наташа 
Апрель 3, 2017 17:28

Добрий день. Моїй дочці виповнилось 16 років . У неї є закордонний паспорт.Хочем літом поїхати на екскурсію за кордон . Чи обовьязковий дозвіл батька. Чи можна поїхати без цього дозволу? Консультувалась у двох адвокатів. Один сказав, що можна. другий-що не перетнем кордон без дозволу батька. У нас проблема з цим дозволом. Чи можна без дозволу батька обійтися?????

admin 
Апрель 4, 2017 08:38

Добрий день! Відповідно до цивільного законодавства України фізична особа має право на свободу пересування. Особа, яка не досягла чотирнадцяти років, має право пересуватися територією України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.
Тобто Вам потрібно мати при собі особисті документи (паспорт громадянина України), свідоцтво про народження дитини та офіційний документ від батьків дитини, яким вони уповноважать Вас супроводжувати дитину. Таким документом є нотаріально завірена згода (доручення) обох батьків.

admin 
Апрель 4, 2017 12:57

Доброго дня! З 1 квітня 2015 року органи ДМС не видають проїзний документ для виїзду за кордон (саме для виготовлення цього документа було необхідне нотаріально посвідчене клопотання (заява) батьків). Сьогодні дитина будь-якого віку оформлює паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).
Для того, щоб оформити такий паспорт, треба подати: паспорт громадянина України (+2 ксерокопії) та ідентифікаційний код (+2 ксерокопії). Якщо дитина ще не досягла 16-річного віку, необхідно подати також додаткові документи, зокрема, заяви-анкети від двох батьків.
Для дитини 17-річного віку такої вимоги немає, тому згода батьків не обов’язкова, дитина може оформити такий документ самостійно.

admin 
Апрель 5, 2017 15:50

Доброго дня! Згідно зі статтею 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.
Отже, для 16-річної особи не потрібен дозвіл від батьків на виїзд за кордон.

Наташа 
Апрель 5, 2017 18:08

Добрий день. Дуже прошу відповісти чи потрібен ще дозвіл батька????? Моїй дочці виповнилось 16 років . У неї є закордонний паспорт.Хочем літом поїхати на екскурсію за кордон . Чи обовьязковий дозвіл батька. Чи можна поїхати без цього дозволу? Консультувалась у двох адвокатів. Один сказав, що можна. другий-що не перетнем кордон без дозволу батька. У нас проблема з цим дозволом. Чи можна без дозволу батька обійтися????? Дуже прошу відповісти чи потрібен ще дозвіл батька?????

Наташа 
Апрель 5, 2017 18:12

Добрий день. Дуже прошу відповісти на попереднє моє питання чи потрібен ще дозвіл батька????? Тільки вибрали закордонний паспорт. Дитині виповнилось 16 років.

Наташа 
Апрель 5, 2017 18:30

щоб виїхати за кордон з мамою, чи потрібна 16-річній дитині згода батька. Закордонний паспорт у дитини є.

Май 10, 2017 14:47

Доброго дня , Зоряно. Я хочу запитати , чи зможуть мені надати візу в 17 років . Або так як зараз має відкритись безвізовий режим, то чи зможу я в свої 17 років виїжджати за кордон чи тільки з 18.

admin 
Май 11, 2017 08:17

Доброго дня!
Виїзд за кордон дозволено з 16 років.

Июнь 1, 2017 13:53

Добрий день. Ми з чоловіком працюємо в Комплексі відпочинку. Які документи потрібні щоб до нас на відпочинок приїхав наш тато з нашим сином 4р ?

admin 
Июнь 7, 2017 08:57

Доброго дня!
Для повної та розгорнутої відповіді необхідно надати повну інформацію про Комплекс відпочинку (внутрішні правила, умови відпочинку). Крім того, необхідно вказати з якого міста будуть відправлятись тато з сином та у яке місце прибудуть.

Наталья 
Июнь 16, 2017 15:58

Добрий день! Скажіть, будь ласка, планую летіти на літаку з двома дітьми (11р. і 8р.) в Італію на два тижні. Чи потрібно мені робити Апостіль нотаріальної згоди одного з батьків? Якщо ні, то чи потрібно робити переклад нотаріальної згоди на італійську мову для пред’явлення в Італії (в аеропорту)? Дякую.

admin 
Июль 3, 2017 13:40

Відповідь на дане питання залежить від багатьох факторів, зокрема, таких як мета поїздки, вид паспорту тощо.
Загалом, при туристичній подорожі, якщо у вас є біометричний закордонний паспорт, в якому внесені дані про дітей, з якими ви виїжджаєте за кордон, не вимагають перекладеної згоди.
В протилежному випадку рекомендуємо зробити нотаріальний переклад згоди іншого з батьків.

Валентина 
Июль 8, 2017 10:28

Доброго дня,скажіть будь-ласка,моїй дитині 17років,і вона їде до мами за кордон,чи потрібно дозвіл нотаріально завірений?дякую.

admin 
Июль 10, 2017 11:52

З 16річного віку громадяни можуть виїжджати за кордон самостійно без дозволу батьків. Тому дозволу не потрібно

Валерія 
Июль 21, 2017 16:27

Добрий день, хочу подякувати за корисну статтю!)
Зоряно, в мене така ситуація… Мені 17 років , вже є біометричний паспорт , мої батьки в Польщі і я хочу поїхати до них. Тато збирається приїхати по мене , чи потрібен дозвіл від мами і взагалі , що мені потрібно , щоб перетнути кордон на даний час??
Дуже дякую , наперед , за відповідь)

admin 
Июль 28, 2017 15:20

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Тому дозвіл від батьків Вам отримувати не потрібно.
Наразі, між Україною та ЄС, діє безвізовий режим, а отже для перетину кордону з ЄС Вам знадобиться тільки закордонний біометричний паспорт.

Август 9, 2017 15:05

Доброго дня, БАбуся хоче завести онуків закордон дозвіл від батьків є завірений нотаріусом. Питання якщо зупинять в іншій країні і запитають чи вона є дійсно бабусею цих дітей, потрібно перекласти на Англійській мові і завірити ? І ще один нюанс те що в бабусі Прізвище інше.

admin 
Август 19, 2017 14:20

Для уникнення неприємностей за кордоном при собі потрібно мати документи підтверджуючі особу (закордонний паспорт), а також документи дитини. Якщо виникне ситуація, коли потрібно буде підтвердити свій статус, – бажано мати з собою офіційний переклад документу завірений нотаріально. В залежності від країни, до документів можуть висуватись різні вимоги – апостиль, легалізація або їх відсутність. Але в більшості випадків звичайного дозволу від батьків достатньо.

Юля 
Сентябрь 2, 2017 20:43

Скажіть якщо дозві на виїзд дитини я взяла 10 вересня то я можу 12 вересня їхати за кордон.Чи він ще не дісний.

admin 
Сентябрь 4, 2017 16:29

да, может ехать.

Сентябрь 7, 2017 11:22

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, при в”їзді до Німеччину потрібний переклад ноторіальна заява про поїзди дитини одним із батьків?

admin 
Сентябрь 7, 2017 11:51

При собі потрібно мати документи підтверджуючі особу (закордонний паспорт), а також документи дитини. Якщо виникне ситуація, коли потрібно буде підтвердити свій статус, – бажано мати з собою офіційний переклад документу завірений нотаріально. В залежності від країни, до документів можуть висуватись різні вимоги – апостиль, легалізація або їх відсутність. Але в більшості випадків звичайного дозволу від батьків достатньо.

Октябрь 15, 2017 17:44

чи можна їхати без батьків у 17років!? як що другові 20

admin 
Октябрь 19, 2017 08:48

Так, Ви можете самостійно виїжджати за кордон. При цьому паспорт для виїзду за межі України Ви можете оформлювати також самостійно, без згоди батьків.

Даша 
Ноябрь 19, 2017 22:02

Підскажіть будь ласка. Хочемо влітку поїхати до Росії, мені 16 років. Я можу сама перетинати кордон? І чи можу я супроводити свою сестру віком 12 років.
Дякую за відповідь!

admin 
Ноябрь 21, 2017 16:53

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування.
Фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років, має право пересуватися по території України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.
Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Єгор 
Ноябрь 26, 2017 10:58

А якщо я приїхав з батьками в Польщк, чи можу я сам вернутися і перетнути кордо на Україну,маю коліжанку яка так постійно їздить, а має 15 рокі

Декабрь 2, 2017 19:29

доброго вечора чи можу я виїхати за кордон віком 16 років самостійно без дозволу батьків?бо в посольстві сказали що потрібно дозвіл або супровід одого з батьків так це чи ні??

admin 
Декабрь 4, 2017 10:05

Відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України”, громадяни в’їздять в Україну без будь-яких обмежень. Однак проблема може виникнути із документами, які дають Вам право на в’їзд в Україну, адже відповідно до Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, проїзний документ дитини до таких не відноситься (хоча до таких його відносить Положення КМУ, наведене вище). Також специфічними можуть бути правила перетину кордону Польщі

admin 
Декабрь 4, 2017 15:18

Відповідно до ст.313 Цивільного кодексу, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Також, відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.
Тобто Ви маєте право виїжджати за кордон без батьків, якщо іншого не встановлено правилами в’їзду конкретної країни.

Юлія 
Январь 29, 2018 23:34

Зоряно,хочу задати вам запитання,буду вдячна якщо відповісте .
Дитині 16 років було в серпні,хоче поїхати віддихнути в Єгипет з компанією без супроводу батьків .Чи можливо?І що для цього потрібно ?В статті прочитала що так ,тільки біометричний паспорт і айді картка.Хочу переконатися .
Буду дуже вдячна

admin 
Февраль 2, 2018 11:49

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України без згоди батьків. Для виїзду з України в Єгипет достатньо лише мати паспорт для виїзду за кордон (звичайний або біометричний).

тетяна 
Март 26, 2018 22:27

добрий день. скажіть будь-ласка якщо я працюю в польщі і маю робочу візу чи можу я забрати свою не повнолітню сестру яка має лише 12 років на літні канікули на відпочинок до польщі якщо маю згоду обох батьків дитини? і які документи для цього потрвбні…

admin 
Апрель 3, 2018 15:13

Як сестра, Ви можете їхати за кордон із дитиною 12 років. Для цього потрібно оформити нотаріально завірену згоду обох батьків. В такому документі буде вказуватися інформація про особу, що супроводжує дитину, країну подорожі, цілі і терміни поїздки. Крім того, дитині потрібно виготовити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт). Також Вам потрібно мати згоду роботодавця про приїзд працівника з дитиною

Апрель 9, 2018 13:09

Мені 17 років, хотілось дізнатися чи можна подорожувати за кордон без супроводу дорослих?

admin 
Апрель 10, 2018 16:08

Да, можете, после достижения 16-летнего возраста несовершеннолетние могут выезжать за границу без письменного согласия родителей

Хома 
Май 20, 2018 19:25

а можна виїджати за кордон в 17 років на мотоциклі?

admin 
Май 21, 2018 17:05

Відповідно до статті 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
Відповідно до Правил дорожнього руху, з 16 річного віку особа може отримати право на керування мототранспортними засобами і мотоколясками категорій А1, А.
А1 – мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт.
А – мотоцикли та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб.см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше.
Таким чином, якщо Ви отримали посвідчення водія у встановленому законом порядку Ви можете перетинати державний кордон на мотоциклі
Таким чином, якщо Ви отримали посвідчення водія у встановленому законом порядку, а також документи на транспортний засіб, Ви можете перетинати державний кордон на мотоциклі (за умови, якщо іншого не передбачено правилами в’їзду в іноземну державу та відповідними правилами дорожнього руху держави, в яку ви вїжджаєте).

Людмила 
Июль 10, 2018 09:06

Я розлучена і змінила фамілію на дівочу .Я і мій будущий чоловік зробили доручення на шофера . Які ще документи потрібні?

admin 
Июль 12, 2018 14:42

Доброго дня, чи можете детально описати Вашу ситуацію, вказати та уточнити ваші питання до нас?

Ігор 
Август 5, 2018 21:32

Доброго вечора , мене цікавить таке питання . Мені 16 років , я з моїм татом вийхав за кордон відпочити і мого тата скінчається срок перебування за кордоном , чи можу я без тата виїхати з країни до дому ?

admin 
Август 6, 2018 14:11

Можливість повернутися в Україну без Вашого батька залежить від того, згідно із яким документом Ви виїжджали за кордон.
Враховуючи те, що Вам є 16 років, Ви могли перетинати кордон завдяки тому, що у Вас є закордонний паспорт. У разі, якщо у вас є такий документ, то Ви без перешкод та згоди батьків можете виїжджати за кордон та повертатися до України.
Однак якщо Ви перетинали кордон не на підставі закордонного паспорту, а на основі відомостей, які були внесені до паспорту Вашого батька, то на жаль повернутися в Україну ви можете тільки разом з батьком.

Аліна 
Август 21, 2018 22:08

Доброго дня. Моїй дитині 15 років, і вона має дозвіл від батька на виїзд до Німеччини. Чи може вона після приїзду до Німеччини, поїхати зі мною до Франції, якщо ще не виповнилося 16 років?

Jurblog 
Август 31, 2018 10:23

Відповідно до чинного законодавства – дозвіл на виїзд дитини за кордон це документ, який дає підстави прикордонній службі України випустити дитину за кордон. Тобто, такий документ перевіряють тільки на кордоні з Україною. Так, Ви можете з Німеччини поїхати у Францію. Проте, у майбутньому чоловік може більше не дати дозволу на виїзд за кордон, а при зверненні до суду – суд може відмовити у наданні дозволу у зв’язку із порушенням міграційного законодавства. В даному випадку, якщо батько дитини не проти, рекомендуємо повторно звернутися до нотаріуса, для того щоб нотаріус вніс виправлення до дозволу на виїзд за кордон.

Сентябрь 6, 2018 07:01

чи потрібен закордонний паспорт дитині 14 років щоб поїхати в Білорусію на пару днів до родичів?

Jurblog 
Сентябрь 6, 2018 09:51

Відповідно до Додатку до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян документом для виїзду дитини за кордон є «проїзний документ дитини» (тобто, закордонний паспорт). Окрім цього, зверніть увагу, що до 16 років дитина може виїхати за кордон лише у супроводі батьків\одного із батьків або іншої уповноваженої батьками особи. У випадку супроводу одного із батьків потрібна нотаріальна згода другого із батьків, а у супроводі іншої уповноваженої батьками особи – нотаріальна згода обох із батьків. У нотаріальній згоді потрібно вказувати державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі. Окрім зазначених документів Державна прикордонна служба України радить мати при собі оригінал Свідоцтва про народження дитини для підтвердження факту, що саме батьками було видано дозвіл на виїзд дитини за кордон.

Сентябрь 6, 2018 11:08

Можно ли ребёнку поехать без загранпаспорта за кордон в Белоруссию на пару дней?

оля 
Ноябрь 24, 2018 16:13

доброго дня, зоряно. я була б дуже вдячна, якщо ви дасте відповідь на моє запитання: ми з чоловіком і донькою проживаєм у прикордонній зоні. Донечці 5 місяців. Які документи потрібні при виїзді за кордом (до Білорусі) дитини у супроводі двох батьків? інформація про дитини у наших з чоловіком паспортах не вказана.

Сергей 
Январь 12, 2019 17:31

Доброго дня! Моя дружина з дитиною 2роки хоче приїхати до мене в Польшу на три дні. Як офоримити мою згоду, якщо я знаходжусь не в Україні? І чи потрібна згода взагалі?

Jurblog 
Февраль 7, 2019 15:41

Доброго дня!
Потрібен проїзний документ дитини (так званий дитячий закордонний паспорт) або щоб дитина була вписана в паспорт батьків.

Jurblog 
Февраль 7, 2019 15:41

Доброго дня!
Батькові потрібно оформити згоду на виїзд дитини за кордон. Згоду можна оформити у консульстві і відправити дружині в Україну поштою.

Юлія 
Февраль 26, 2019 18:06

Доброго дня, скажіть будь ласка чи потрібно мені доручення якщо, я хочу полетиті з Германії в Іспанію з своїм братом 15років? Дякую

еще коментарии
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий