Записи

судебный процесс

Одеський порт – арена для судових баталій

17

Ні для кого не секрет, що «здорова» конкуренція на території України – поняття майже забуте, в той час, коли рейдерство давно стало нормою вітчизняного господарювання. А якщо мова йде про територію Одеського морського торговельного порту – можете уявити собі наскільки завзятими, активними, та непередбачуваними можуть бути дії осіб, які прагнуть відхопити собі шматочок такого «пирога».

Вже понад шість років тривають судові баталії між двома господарюючими суб’єктами. Знайомимось – перший персонаж –Підприємство з іноземними інвестиціями «Айронімпекс – Україна», яке в 2004 році за загадкових обставин поза власною волею втратило право оренди рухомого та нерухомого майна на території Одеського порту та було позбавлене права продовжувати успішно розгорнуту ще в 1993 році господарську діяльність з надання стивідорних послуг. Другий персонаж –  створене в 2004 році ТОВ «Новотех – Термінал», яке в цей же рік «успадковує» бізнес Айронімпекса шляхом укладення з Портом та Фондом державного майна України відповідних договорів оренди рухомого та нерухомого майна на території Порту.

Повільно триваючий з 2004 року процес боротьби за право вважатися орендарем такого майна досягає кульмінації в 2010 році. 30 березня 2010 року Вищий господарський суд України розставляє крапки над  «і»: визнає недійсними договори оренди ТОВ «Новотех – Термінал» та повертає Айронімпексу право оренди.

На перший погляд здавалось би – чудова перемога! Однак з цього моменту все лише починається. Добровільно йти з території Порту Новотех – Термінал не поспішає. А програвши 4 листопада 2010 року черговий судовий процес за позовом Айронімпекса про усунення перешкод в користуванні майном на території порту, супроводження якого здійснювалось за підтримки юридичної компанії  Jurimex,  Новотех – Термінал обирає нову брудну стратегію боротьби.

Була б людина а стаття знайдеться. Так і сталось.  Постанови про порушення кримінальних справ за заявами Новотех-Терміналу  проти посадових осіб Айронімпекса стали з’являтись як гриби в сезон. Саме на цій підставі вже вчетверте Новотех –Термінал намагається переглянути за нововиявленими обставинами винесені проти нього в березні та листопаді 2010 року судові рішення. З поданням заяв про перегляд справ, здійснюється зупинення виконавчого провадження, що позбавляє можливості Айронімпекс приступити до виконання своїх функцій стивідорної компанії на території Порту.

Надаючи юридичну оцінку таким діям, слід зазначити, що постанова про порушення кримінальної справи, як і факти, які в ній викладені, в принципі не можуть розцінюватися як нововиявлені обставини.

Жодного обвинувального вироку по відношенню до посадових осіб Айронімпекса не існує. А порушені кримінальні справи за ініціативи Новотех – Терміналу є не що інше, як блокування виконання правосудних рішень судових органів.

Усвідомлювало керівництво Новотех-Термінал також і те, що зазначені судові рішення все ж таки набрали законної сили та безумовно рано чи пізно будуть звернені до виконання. Відтак, права ПІІ «Айронімпекс-Україна» як орендаря майна, порушені в 2004 році, будуть відновлені, а працівники підприємства зможуть повернутися за пульти управління портальними кранами на території порту. Такого повороту подій допустити Новотех-Термінал не міг, адже це означало б повне фіаско для керівництва – Сташкевича О.Г. та його соратників.

Дієвим засобом зупинення правосуддя виявились захисники наших прав  – правоохоронні органи. В листопаді 2010 року службові особи УБОЗ, з грубим порушенням кримінально-процесуальних норм, провели обшук квартири Генерального директора ПІІ «Айронімпекс-Україна», офісу підприємства та вилучили всю фінансово-господарську документацію, установчі документи та печатку підприємства. При чому, обшук та виїмка були здійснені на підставі постанови Приморського районного суду м. Одеси, якою було дозволено лише виїмку документів, що містять банківську таємницю. А в протоколах виїмки навіть не вівся опис документів, вилучались просто папки всіх кольорів веселки, що й заносилось до протоколу. Ось так ТОВ «Новотех-Термінал» заблокувало виконання винесених на користь Айронімпекс-Україна судових рішень. Неодноразові звернення керівництва компанії до правоохоронних органів з вимогами повернення печатки підприємства залишаються поза увагою. Закон на стороні підприємства з іноземними інвестиціями, але беззаконня в наші часи виявилось дієвішим фактором.

Проте, ніхто не очікував, що, переступивши через всі норми закону, рейдери будуть маніпулювати впливом Української православної церкви. В листопаді 2010 року Новотех-Термінал включило УПЦ до складу учасників свого підприємства, вочевидь розраховуючи на протекцію релігійної громади при реалізації злочинної схеми по недопущенню ПІІ «Айронімпекс-Україна» до ведення бізнесу в Порту. Під лозунгом «церкву ображають» Новотех – Термінал продовжує чинити свої брудні справи.

Наразі, судові процеси з перегляду рішень за нововиявленими обставинами тривають. Ми впевнені, що суддям все ж таки вдасться бути неупередженими та справедливими при такому натиску силових структур та заінтересованих представників церкви.

Слободниченко Марина
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий