Записи

налоговое право

Хто зобов’язаний подавати податкову декларацію?

Future Technology Display


Фізична особа, яка отримала будь-який оподатковуваний дохід в минулому році, зобов’язана до 01.05.2012 року подати податкову декларацію.
Звільняються від обов’язку подання податкової декларації особи, які в минулому році отримали дохід виключно від:
1) податкових агентів,
2) від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок,
3) у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до п.п. 174.2.1 ПК України оподатковуються за нульовою ставкою податку
В таких випадках обов’язок платника податку вважається виконаним в повному обсязі – п. 179.2 ст. 179 ПК України.
Таким чином, якщо фізична особа отримала дохід, інший ніж заробітна плата, орендні платежі (крім випадків, коли орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання) роялті, дивіденди за цінними паперами (п. 170.5 ст. 170 ПК України) та проценти (п. 167.2 ст. 167 ПК України), вона має задекларувати одержані доходи.
Зверніть увагу, що у разі отримання доходу від кількох податкових агентів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород за трудовими та за цивільно-правовими договорами, виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри, за будь-який місяць звітного року в розмірі, що перевищує 9410 гривень, платник податку також зобов’язаний подати податкову декларацію.
При цьому, якщо в минулому звітному році Ви отримали інвестиційний прибуток, виграші та призи у лотерею, змаганні чи в будь-якому іншому розіграші (окрім виграшів та призів від державної лотереї, що не перевищують 54 700 грн.), винагороди за умовами цивільно-правових договорів, доходи від операцій продажу/обміну нерухомого та рухомого майна, успадкували майно тощо, просимо Вас подати податкову декларацію за минулий звітний податковий період до державної податкової інспекції за своїм місцем проживання (місцем обліку).
Окрім того, якщо дохід отримали неповнолітні особи чи особи, визнані судом недієздатними, щодо яких Ви є опікунами чи піклувальниками, чи платник податку помер, а Ви є спадкоємцем (розпорядником майна) законом на Вас покладається обов’язок подати податкову декларацію від імені таких осіб (п. 179.6 ст. 179 ПК України).
Податкова декларація може бути подана Вами особисто чи через уповноваженого представника (довіреність особи підлягає нотаріальному посвідченню).
Нагадуємо, що неподання податкової декларації тягне за собою накладення штрафу на платника податку в розмірі 170 грн. окрім того, неподання податкової декларації не звільняє платника податку від погашення податкового зобов’язання до 01.08.2012 року.
Звертаємо увагу, що останнім днем подання декларації у зв’язку із травневими святами (1 та 2 травня – вихідні дні) є 03 травня 2012 року!


Гетманцев Данил
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий