Записи

государственные органы

Нацрада знов проти ТВі?

111

У відповідь на подану телеканалом ТВі скаргу до Національної ради на загальновідомі дії кабельних провайдерів «TRIOLAN», Нацрада оприлюднила на своєму сайті власний прес-реліз. Як вбачається з офіційної позиції Національної ради, вона не вважає для себе за можливе втручатись в діяльність Тріолану. В прес-релізі регулятор зазначив, що реагувати на порушення кабельними провайдерами законодавства, Нацраді перешкоджає мораторій на перевірки ЗМІ.

Але, як то часто трапляється, перед тим як писати черговий прес-реліз, Національна рада в черговий раз не прочитала своє профільне законодавство, і знов-таки надала інформацію, яка не зовсім відповідає дійсності. Насправді, жодного мораторію який би перешкоджав відновити ретрансляцію телеканалу ТВі в кабельних мережах TRIOLAN, не існує. І Національна рада не може про це не знати.

Слід нагадати, що мораторій на проведення перевірок ЗМІ, на який посилається Національна рада, введений постановою Верховної ради України №4387 від 9 лютого 2012 року.

Пунктом 3 зазначеної постанови Парламент рекомендував Національній раді відмінити графіки перевірок ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЙ на період виборчої кампанії.

Аналогічне правило встановлене рішенням самої Нацради №260 від 22 лютого 2012 року. В пункті 1 зазначеного рішення вирішено припинити проведення перевірок ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЙ на період виборчої кампанії.

Таким чином, встановлений мораторій на проведення перевірок ЗМІ поширюється виключно на перевірки телерадіоорганізацій.

Проте, компанії «TRIOLAN» не є телерадіоорганізаціями, а є провайдерами програмної послуги – кабельними провайдерами які володіють відповідними ліцензіями провайдера, а не ліцензіями на мовлення.

Відповідно до Закону про телерадіомовлення, телерадіоорганізаціями є компанії, які діють володіють ліцензією на мовлення (стаття 1 Закону).

Проте, жодна з компаній, що входять в мережу «TRIOLAN», не володіє ліцензіями мовлення. В своїй скарзі до Національної ради телеканал ТВі просив регулятора вжити передбачених законом заходів саме стосовно кабельних провайдерів (провайдерів програмної послуги), а не телерадіоорганізацій.

Жодних обмежень стосовно здійснення заходів реагування за діяльністю провайдерів програмної послуги законодавство не містить.

Але одночасно з цим, відповідно до пункту 4 Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги саме Національна рада контролює виконання провайдерами програмної послуги умов ліцензій, а в разі їх порушення застосовує санкції.

Як вбачається з оприлюдненого Національною радою прес-релізу, у випадку з ТВі регулятор вирішив самоусунутись від виконання ним своїх обов’язків, передбачених вказаним вище пунктом 4 Положення (здійснення контролю за виконанням TRIOLAN вимог законодавства).

Таким діями Національна рада не лише порушує вимоги законодавства про діяльність кабельних провайдерів, але й законодавства про вибори народних депутатів. Виборче законодавство містить державні гарантії вільного поширення будь-якої інформації про факти і події, пов’язані з виборами.

Внаслідок неправомірних дій кабельних провайдерів TRIOLAN тисячі виборців втратили доступ до інформації про вибори, яку поширює телеканал ТВі. Водночас, Національна рада, яка має достатні важелі впливу на дану ситуацію, та здатна відновити права виборців на отримання інформації з боку телеканалу ТВі, вирішила залишити вказані порушення без уваги посилаючись на «мораторій», якого, як показано вище, не існує.

Крайняк Юрий
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий