Записи

новости

Багатомільярдний позов проти Бразильської нафтової компанії

45

 

Financial Times
Нафтовій компанії Petrobras пред’явлено багатомільярдний позов за несплачені податки, після винесення рішення федерального суду не на її користь. В понеділок, представники компанії заявили, після того як суддя скасував судову заборону, яка дозволяла компанії уникати виплати податків, що їм доведеться виплатити 2,35 млрд. доларів за податкову скаргу десятирічної давнини стосовно оренди іноземних офшорних нафтопромислових платформ. «Компанія разом з юристами, оцінює можливі шляхи скасування цього рішення та має намір подавати апеляцію», заявила Petrobras.
Сума, яку Petrobras повідомила акціонерам, але не врахувала її, належить до оплати оренди нафтопромислових платформ іноземним компаніям за період 1999 – 2002. Згідно бразильського податкового законодавства, компанії мають сплачувати утримуваний податок від імені іноземних компаній бразильським податковим органам.
Влада Бразилії стверджує, що компанії навмисно здійснюють операції з офшорами для уникнення сплати непомірних бразильських податків, хоча самі компанії переконані, що подібні позови становлять подвійну суму оподаткування.
Минулого місяця компанія Vale оголосила про скорочення чистого доходу майже на 70%, частково через виплату роялті за право розробки надр в розмірі 542 млн. доларів та 145 млн. доларів за невиплачені державі податки на розробку надр.
Поки заплутана бразильська система кидала виклик компаніям, правила стали ще більш заплутаними через потік нових стимулюючих заходів та податкові пільги для сприяння росту економіки.
За даними Світового Банку, звичайна бразильська компанія має витратити 2,600 годин на рік на заповнення податкових декларацій. «Зараз в Бразилії ведеться палка дискусія щодо цього питання», стверджує аналітик Кастор Новел, додаючи, що розподіл податків між федеральними, державними та місцевими органами влади робить систему надто складною, – цитує міжнародне видання Financial Times.

Гетманцев Данил
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий