Записи

Newsletters

Розроблена за участю юристів Jurimex Концепція законопроекту щодо переходу на цифрове телебачення затверджена Парламентським Комітетом з питань свободи слова

67

20 листопада 2013 року Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації затверджена Концепція законопроекту про перехід України на цифрове телебачення.

Концепція є результатом багатомісячної діяльності робочої групи, яка спеціально створена Парламентським Комітетом з метою напрацювання основних засад переходу на цифрове мовлення. До складу робочої групи увійшли визнані фахівці в сфері цифрового телебачення, представники всіх телевізійних медіа-груп, професійних об’єднань телемовників, державних органів, а також багато інших спеціалістів, чиї досвід і знання мають допомогти в розробці якісного проекту закону. Координатором діяльності робочої групи обраний Юрій Крайняк, керуючий партнер юридичної фірми Jurimex, один з найкращих фахівців в сфері правового регулювання телерадіомовлення, і цифрового мовлення зокрема.

Згідно з затвердженою Концепцією, законопроект регулюватиме найголовніші питання, пов’язані з переходом України на цифрове телебачення та відключенням аналогового мовлення. Зокрема, Концепцією передбачено визначити умови розбудови цифрових телемереж, питання ліцензування цифрового мовлення, визначення критеріїв якості цифрового сигналу, регулювання тарифної політики тощо.

Презентуючи на засіданні Парламентського Комітету розроблену Концепцію Юрій Крайняк наголосив, що не дивлячись задекларовану Україною успішну побудову мережі цифрового телебачення, на справді в цьому процесі є більше питань, ніж відповідей. В Україні до цих пір відсутня програма переходу на цифрове телебачення, діяльність втягнутих в цей процес органів є неузгодженою, а щодо побудованої мережі держава не має чіткого уявлення щодо кількості глядачів, що матимуть якісний доступ до програм. Саме для врегулювання спірних питань, припинення хаосу, що вирує в розвитку української моделі переходу на цифрове телебачення, і покликаний даний законопроект.

На підставі затвердженої Концепції юристами Jurimex спільно з іншими учасниками робочої групи буде розроблятись проект закону України про перехід на цифрове телебачення, який має стати значним кроком вперед в розвитку правового регулювання цифрового телебачення.

Юридична фірма Jurimex майже десять років представляє інтереси клієнтів в сфері електронних медіа. Наші юристи надають висококласні консультації щодо правового регулювання ЗМІ крупним українським та міжнародним телеканалам, продакшн і пост-продакшн студіям, рекламним агенціям, операторам телекомунікацій, кабельним і ефірним операторам тощо. Багато років поспіль юридична фірма Jurimex входить до складу найкращих юридичних фірм України за версіями національних та міжнародних рейтингів.

Jurblog
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий