Записи

банковское право

Коментар до неофіційного проекту Постанови №49 «Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій»

Business background. Financial data concept with diagram and

06 лютого 2014 Правлінням НБУ було прийнято Постанову №49 «Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій», що набуває чинності сьогодні.

Зазначеною постановою вводиться обмеження щодо купівлі юридичними особами  та фізичними особами – підприємцями іноземної валюти. Так НБУ зобов’язав уповноважені банки зараховувати кошти  резидентів в гривнях на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2900 “Кредиторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти, банківських та дорогоцінних металів для клієнтів банку”. Перераховування коштів для здійснення іноземної валюти може бути не раніше шостого операційного дня після дня зарахування гривень на цей рахунок. Отже мінімальним строком для купівлі  резидентом (юридичною особою та фізичною особою – підприємцем) на міжбанку валюти є сім днів.

Крім того, зазначеною постановою запроваджується тимчасова заборона купівлю іноземної валюти за гривні на міжбанківському валютному ринку України для дострокового погашення резидентами кредитів, позик (фінансової допомоги) в іноземній  валюті за договорами з нерезидентами, у тому числі в разі укладання додаткових угод до кредитних договорів; покриття частини страхових резервів страховиками; здійснення резидентами інвестицій за кордон.

Також вводиться тимчасовий дозвіл на придбання банками за дорученнямфізичних осіб – резидентів та нерезидентів з  метою переказу за межі України за поточними валютними неторговельними операціями, на суму, що не перевищує еквіваленту  50 000,00 (п’ятдесят тисяч) гривень на місяць на одну фізичну особу.

 Повний текст Постанови

Антоненко Анна
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий