Записи

трудовое право

Нововведення щодо адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані із виплатою заробітної плати.

purse-1359848

1. За порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами – підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи – підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України “Про звернення громадян”, або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю

Штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Норма без змін, окрім питання вчинення таких дій повторно чи відносно осіб, визначених у позиції 2.

2. За повторність чи вчинення дій, передбачених у позиції 1, відносно неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, – штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нововведення

3. За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства – штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне – штраф  від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нововведення

4. За порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, за виключенням порушення порядку повідомлення про нещасний випадок на виробництві, штраф на працівників від чотирьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Норма без змін

5. За порушення встановленого порядку повідомлення (надання інформації) центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, про нещасний випадок на виробництві – штраф від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Норма без змін

6. За порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, іншої звітності та відомостей, передбачених законами України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” і “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, порушення встановленого порядку використання та здійснення операцій з коштами Пенсійного фонду України, – штраф від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розмір штрафу збільшено

За повторність – штраф від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розмір штрафу збільшено

7. За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – штраф від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розмір штрафу збільшено

За повторність – штраф від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Мінімальний штраф збільшено

8. За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – штраф від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розмір штрафу збільшено

За повторність – штраф від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Мінімальний штраф збільшено

9. За порушення встановленого порядку використання та здійснення операцій з коштами накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – штраф від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Без змін

За повторність – штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Без змін

Фінансові санкції на роботодавців:

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – штраф  у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – штраф  у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

За порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище – штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Грищенко Светлана

оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий