Записи

законопроекты

Під ковпаком

exclamation-point-1421016

Останнім часом спостерігається цікава, але невтішна тенденція, яка, чесно кажучи, лякає. Під приводом крайньої необхідності та доцільності в умовах періоду військової агресії з боку «сусідської» держави наші законодавці та Гарант Конституції крок за кроком намагаються затиснути джерело своєї влади в глухий кут та відібрати, напевно, останнє із того, що можливо відібрати (не рахуючи життя), а саме: права та свободи.

Знайомтесь, черговий витвір законодавчого мистецтва, який нібито повинен врятувати нашу державу від агресії Росії та гарантувати мир та благополуччя – Проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо військових злочинів)» від 27.01.2015 р. N 1849. Принаймні такий «меседж» намагаються донести до суспільства народні обранці, не шкодуючи емоцій, виступаючи з трибун Верховної Ради України, та вимагаючи якнайскорішого його прийняття.

За своїм розміром і кількістю змін до чинного законодавства цей проект невеликий, але він приховує у собі небезпеку, масштаби якої навіть важко уявити та передбачити.

В даному контексті особливу увагу необхідно звернути на зміни, які наші депутати пропонують внести до статті 246 Кримінального процесуального кодексу України, а саме: «частину другу статті 246 після слів “щодо тяжких або особливо тяжких злочинів” доповнити через кому словами “а також у кримінальних провадженнях про військові злочини, пов’язані з ухиленням від військової служби (статті 407 – 409 Кримінального кодексу України), які вчинені в умовах особливого періоду, під час проведення антитерористичної операції”».

Що це означає на практиці? А те, що після остаточного прийняття даного законопроекту та набрання ним чинності «під ковпаком» миттєво опиняться всі громадяни України призивного віку (від 18 до 60 років). Їх особисте життя перестане бути приватним. Щодо кожного з них співробітниками оперативних та слідчих підрозділів «правоохоронних органів» може бути отримано в суді дозвіл  на проведення негласних слідчих (розшукових) дій. А це аудіо-, відео контроль особи; арешт, огляд і виїмка кореспонденції; зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж; зняття інформації з електронних інформаційних систем; обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи шляхом таємного проникнення в них, у тому числі з використанням технічних засобів; візуальне спостереження за особою з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження та інші.

Тобто прослуховування, стеження, перегляд кореспонденції, проникнення до житла і все це без відома особи! До всього цього слідчий чи оперативний співробітник може отримати доступ, звернувшись до суду і мотивуючи своє зверненням тим, що особа є громадянином України, вона досягла зазначеного віку та на її ім’я була виписана мобілізаційна повістка (повідомлення). І зовсім не буде важливо чи отримувала особа дану повістку (повідомлення), чи може вона за своїм станом здоров’я проходити військову службу, чи наявні у неї обставини, які звільняють її від призову за мобілізацією, чи були у неї поважні причини не з’явитися за викликом. Всього цього слідчий суддя не буде з’ясовувати. Як правило, його задовольнить пояснення слідчого про те, що у нього є ДОСТАТНІ ПІДТАВИ ВВАЖАТИ, що дана особа ухиляється від військової служби.

Як Вам такі нововведення? За часів правління В.Ф. Януковича дещо подібне називали «диктаторським законом»! Тоді виникає питання: «А що врешті-решт змінилося?». «І чому таке явне намагання перетворити Україну в поліцейську державу тепер сприймається як вихід із складної ситуації та крок на шляху до Європейських цінностей?».

Щодня ми стаємо свідками дискусій прихильників та противників введення військового стану в країні. І саме на користь його не введення, як аргумент нам пояснюють, що воєнний стан суттєво обмежить права та свободи громадян. А хіба цей проект закону їх не обмежує? Хіба це не є поступовим переходом до військового стану без його офіційного оголошення? І кому вигідні такі подвійні стандарти та тлумачення?

Дані питання жахають своїм змістом, але більше жахають імовірні відповіді на них.

За таких змін, боротися з незадоволеними громадянами буде нескладно, адже на кожного буде таємно збиратись детальне досьє.

Иванец Андрей
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий