Записи

фармацевтика

Встановлено вимоги до маркування дієтичних добавок

medical-1167801_1920

24 січня 2016 року набув чинності Наказ МОЗ № 1114 від 19.12.2013 р. «Про затвердження Гігієнічних вимог до дієтичних добавок» (надалі – Наказ). Прийнятий ще 19.12.2013 року вищезгаданий Наказ розроблений з урахуванням Директиви Європи 2002/46 / ЄС Європейського Парламенту та Ради по гармонізації правових норм держав-членів щодо біологічних добавок до їжі та визначає додаткові до встановлених Законом України «Про безпечність та якість харчових продуктів» та інших нормативно-правових актів вимоги до маркування й реклами дієтичних добавок.

Так, відповідно до Наказу в етикетуванні дієтичних добавок слід зазначати:

1) назву харчового продукту – «дієтична добавка»;

2) назву категорій окремих поживних або інших речовин, що характеризують продукт або які вказують на походження таких окремих поживних або інших речовин;

3) кількість (порцію) дієтичної добавки, рекомендовану для щоденного споживання;

4) попередження не перевищувати зазначену рекомендовану кількість (порцію) для щоденного споживання;

5) вказівку про те, що дієтичні добавки не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування;

6) застереження про те, що продукт потрібно зберігати в недоступному для дітей місці.

Окрім того, етикетування і реклама дієтичних добавок не повинні містити вислови щодо можливої лікувальної дії, втамування болю; листи подяки, визнання, поради, якщо вони пов’язані з лікуванням чи полегшенням умов перебігу захворювань, а також посилання на таку інформацію; вислови, які спричиняють чи сприяють виникненню відчуття негативного психологічного стану.

Етикетування і реклама дієтичних добавок не повинні містити будь-яких прямих або у завуальованій формі тверджень про те, що повноцінний раціон харчування не може забезпечити отримання необхідної для організму людини кількості поживних речовин.

З повним текстом Наказу можна ознайомитись за посиланням http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z2231-13.

Ивахненко Юлия
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий