Записи

гражданское право

Книга відгуків та пропозицій в закладах охорони здоров’я

notepad-926046

Як відомо, заклади охорони здоров’я були зобов’язані мати Книги відгуків та пропозиційв силу Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, що затверджені Наказом МОЗ від 02.02.2011 року № 49. Останнім абзацом пункту 2.5. було чітко передбачено, що Ліцензіат повинен розмістити за місцем провадження господарської діяльності з медичної практики в доступному для споживача місці Книгу відгуків та пропозицій громадян. Але, оскільки, на виконання Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» були розроблені та прийняті нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики (затверджені Постановою КМУ від 02.03.2016 року № 285), такий  обов’язок ними не передбачили. Що стосується аптек, то такий обов’язок Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, що затверджені Наказом МОЗ від 31.10.2011 року № 723, на сьогодні передбачений.

Чинне законодавство України наразі встановлює обов’язкову наявність Книги відгуків та пропозицій лише на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства, відповідно до  Інструкції про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства, що затверджена наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 24 червня 1996 р. № 349 (надалі – Інструкція). Відповідно до ДСТУ 4303-2004 “Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять” роздрібне торговельне підприємство  – це майновий комплекс, який є господарською статутною ланкою в роздрібній торгівлі з правами юридичної особи, що здійснює закупівлю товарів для їх продажу кінцевому споживачу і надає йому послуги, роздрібна торгівля – це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачеві та надавання йому торговельних послуг, торгівельні послуги, в свою чергу, це додаткова діяльність підприємства в сфері роздрібної та оптової торгівлі з надання допомоги покупцям у здійсненні договору купівлі-продажу товарів, їх доставка і використання. Відповідно до ДСТУ 4281-2004 “Заклади ресторанного господарства. Класифікація” до закладів ресторанного господарства відносяться  ресторан, ресторан-бар, кафе, кав’ярня тощо. Таким чином, заклади охорони здоров’я (крім аптек) не відносяться до підприємств роздрібної торгівлі чи закладів ресторанного господарства, а отже не повинні мати Книги відгуків та пропозицій в обов’язковому порядку.

Відповідно до Інструкції, Книги відгуків і пропозицій є документами суворої звітності і повинні зберігатися на підприємстві протягом 1 року з дня повного заповнення. Вилучення Книги відгуків і пропозицій з підприємств торгівлі (закладів ресторанного господарства) для перевірок, зняття копій та інших цілей не допускається. Також підприємства не зобов’язані надавати для ознайомлення споживачам вже заповнені Книги відгуків та пропозицій, котрі зберігає підприємство, на них покладається  лише обов’язок забезпечити наявність та доступ споживача до «діючої» Книги відгуків та пропозицій. Таким чином, заклад охорони здоров’я (крім аптек), який до набрання чинності діючої редакції Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, не зобов’язані надавати споживачу  для ознайомлення вже заповнені  Книги відгуків та пропозицій, які вони вели раніше.

Ивахненко Юлия
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий