Записи

Без рубрики

Багато галасу з нічого

coins-1523383_1920

Після нещодавніх заяв прем’єр-міністра України щодо збільшення із 1 січня 2017 р. розміру мінімальної заробітної плати до 3 200 грн серед юристів виникло певне занепокоєння у зв’язку із можливим збільшенням ставок судового збору. Коли ж ця норма з’явилася у проекті державного бюджету на 2017 рік, розпочалася певна паніка і розмови про те, скільки можна зекономити,  подавши позов до Нового року.

Проте такі хвилювання є передчасними, оскільки після прийняття 06.12.2016 Верховною Радою України законопроекту №5130 ставки судового збору більше не залежать від розміру мінімальної заробітної плати.

Прийняття законопроекту №5130 спрямоване на усунення певних перешкод та зменшення витрат державного бюджету у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати до 3 200 грн. Цим законопроектом у ряд законодавчих актів вносяться зміни, якими обчислення певних сум, зокрема ставок судового збору, буде залежати від розміру не мінімальної заробітної плати, а прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Окрім ЗУ «Про судовий збір», відповідні зміни також внесені у:

1. Кримінальний кодекс України та Кодекс України про адміністративні правопорушення (щодо розміру незадекларованого майна, коштів);

2. Кримінальний процесуальний кодекс України (щодо розміру застави);

3. ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (щодо розміру допомоги військовослужбовцям);

4. ЗУ «Про Державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (щодо розміру оплати послуг за надання інформації, за реєстрацію прав);

5. ЗУ «Про державну службу», «Про запобігання корупції», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про прокуратуру»,   «Про Рахункову палату», «Про національну поліцію» (щодо розміру заробітної плати працівників відповідних органів);

6. ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» (щодо плати за видачу ліцензій).

Яким же буде розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб після набрання чинності вказаних законодавчих змін, тобто з 1 січня 2017 р.?

Проектом державного бюджету на 2017 р. пропонується встановити наступні ставки прожиткового мінімуму для працездатних осіб: з 1 січня 2017 р. — 1600 грн, з 1 травня — 1684 грн, з 1 грудня — 1762 грн.

Після прийняття законопроекту №5130 сумнівів у тому, що прожитковий мінімум для працездатних осіб буде встановлений саме у вказаних розмірах, практично немає, як і у тому, що мінімальна заробітна плата зросте до 3 200 грн.

Таким чином, з Нового року ставки судового збору не залежатимуть від розміру мінімальної заробітної плати, а будуть розраховуватись від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (від суми 1600 грн).

Проте законопроектом №5130 внесені зміни далеко не в усі нормативні акти, які оперували поняттям мінімальної заробітної плати. Зокрема, в ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» залишається чинною норма про безспірність вимог кредитора, які мають становити не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати. Тобто заяву про порушення провадження у справі про банкрутство краще подати до Нового року, оскільки у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 р. до 3 200 грн, сума безспірних вимог кредитора має бути не меншою, ніж 960 тис. грн.

Те ж стосується ЗУ «Про виконавче провадження», відповідно до якого максимальна сума авансового внеску за подання виконавчого документа на виконання також залежить від розміру мінімальної заробітної плати.

Зализняк Иван
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий