Записи

Без рубрики

«ДРУГИЙ ЕТАП» КВОТУВАННЯ

105725

08 листопада 2017 року почала застосовуватися норма статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо мінімальної 30 % частки україномовних музичних творів на радіо та щодо мінімального 55 % обсягу ведення радіопередач українською мовою.

Нагадаємо, що відповідно до положень Закону України «Про телебачення і радіомовлення» телерадіоорганізації протягом другого року з моменту набуття чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій» (закон про квоти) при здійсненні радіомовлення повинні:

-     забезпечувати частку пісень державною мовою, не менше 30 % від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 07.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години (за винятком радіостанцій, які транслюють пісні офіційними мовами Євросоюзу в обсязі не менше 60 % загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема, у часових проміжках з 07.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години);

-     забезпечувати не менше 55 % добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Відтепер кожна третя пісня на радіо мусить бути українською мовою.

При цьому з аналізу наданих Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення результатів моніторингу (за перше півріччя 2017 року) загальнонаціональних, місцевих та регіональних радіостанцій слідує, що загальнонаціональні, місцеві та регіональні радіостанції в середньому забезпечували частку україномовних пісень у обсязі понад 30 % (при квоті ≥ 25 %). Обсяг ведення передач українською мовою у загальнонаціональних радіостанцій в середньому був більше 70 %, у місцевих та регіональних радіостанцій – понад 60 %, при законодавчо встановленій квоті – не менше 50 %. У жовтні на українських загальнонаціональних радіостанціях квота українських пісень, у середньому становила 32 %, а частка ведення передач державною мовою – 81 %.

Щоправда, з моменту запровадження «мовних квот» на радіо не обійшлося і без порушень з боку українських радіостанцій. Знову ж таки у першому півріччі 2017 року Нацрадою було накладено штрафи на 4 радіостанції за порушення законодавства в частині обсягу ведення передач державною мовою та на 11 радіостанцій – за порушення законодавства в частині обсягу пісень українською мовою.

Цікавим є також те, що 09 листопада 2017 року Національна рада за результатами позапланової перевірки ПрАТ «Радіокомпанія Люкс» (позивні «Люкс ФМ»), що належить дружині мера Львова – Катерині Кіт-Садовій та Романові Андрейку, прийняла рішення про накладення на радіостанцію штрафу у розмірі 50 520 грн 00 коп. за недотримання вимог законодавства щодо обов’язкової частки звучання в ефірі пісень українською мовою (частка пісень державною мовою у проміжку часу з 07:00 до 14:00, 01 серпня 2017 року, становила 23,5 %, замість визначених 25 %).

Також у зв’язку з початком «другого етапу» квотування, символічно, члени Комітету свободи слова, розглянувши звернення щодо визначення дати Дня української пісні, одноголосно підтримали пропозицію оголосити такий день саме 08 листопада 2017 року.

 

Неманихина Екатерина
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий