Записи

интеллектуальная собственность

GOOGLE УСЕ Ж ЗАЛИШАЄТЬСЯ ТОРГОВЕЛЬНОЮ МАРКОЮ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ШИРОКИЙ ВЖИТОК ТОТОЖНОГО ДІЄСЛОВА

google-ranking-factors

Верховний Суд Сполучених Штатів Америки відмовився розглядати заяву про визнання назви IT-гіганта загальновживаною як позначення товарів і послуг. Це означає, що назва пошукової системи залишається торговельною маркою, незважаючи на те, що у всьому світі широкого вжитку набули слова, що мають коренем «гугл». Можна сказати, що Google пощастило, адже у свій час правову охорону втратили такі знаки, як аспірин, ескалатор чи термос.

Відповідно як до американського, так і українського права торговельними марками не можуть бути загальновживані позначення.  В Україні таке положення міститься у частині третій статті 18 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Аналогічне положення міститься і в законодавстві США.

Ситуація навколо прав на ТМ розпочалася зі звернення самого Google до суду, після того як Chris Gillespie зареєстрував більше 750 доменних імен зі вмістом слова «google». На думку Google, мало місце порушення його прав на торговельну марку. Тоді суд зобов’язав чоловіка усунути слово-назву зі своїх доменних імен.

Зі свого боку Chris Gillespie разом із David Elliott подав окремий позов проти Google, де наполягав, що слово «google» є загальновживаним дієсловом, яке означає шукати щось в інтернеті.

Тоді, зваживши всі за і проти, суд наголосив, що незважаючи на широке вживання слова google як дієслова, воно залишається позначенням бренду. У рішенні було зазначено, що «google» як дієслово може вживатись як синонім до пошуку в інтернеті, проте рівень його розрізняльної здатності для позначення пошукової системи не знизився, і користувачі можуть відрізнити за цією назвою конкретну юридичну особу. Апеляційний суд також додав, що торговельна марка повинна існувати і тому, що для корпорації Google пошукова система лише один із видів діяльності.

Позивачі не погодилися із таким рішенням суду та звернулися до Верховного Суду США. Згідно з їхньою скаргою наразі немає іншого, відмінного від google слова, яке б означало здійснення пошуку в інтернеті. Вони вказують, що формування нових дієслів на основі торговельних марок, наприклад «фотошопити», повинно лише заохочуватись, адже воно забезпечує заповнення мовних прогалин та дозволяє мові йти в ногу з часом.

Верховний Суд США відмовився розглядати скаргу – рішення місцевого суду залишається в силі.

Отже, хоч і в Bing, і в Yahoo! користувачі «гуглять», IT-гігант лишається власником торговельної марки Google та продовжує діяльність, не обмежуючись розвитком своєї пошукової системи.

Тыщенко Екатерина
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий