Записи

новости

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ЩОДО РЕГУЛЮВАННЯ ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ ГАСТРОЛЕЙ РОСІЙСЬКИХ АРТИСТІВ

c0e288c3558197aca3ac58b2e1281fed1.jpg.pagespeed.ce.B0cpNXLCpa

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів за участю громадян держави-агресора». Наразі агресором в Україні визнана лише одна держава – Російська Федерація.

Законом передбачається, що при проведенні гастрольних заходів не допускаються:

-     заклики до пропаганди сепаратизму, комуністичного або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки;

-     проведення гастрольних заходів, що популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади;

-     проведення гастрольного заходу, учасником якого є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, тощо.

Та головним нововведенням є те, що у випадку, якщо учасником заходу є громадянин держави-агресора, організатор такого заходу має не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення заходу подати до СБУ запит на отримання інформації про наявність або відсутність законних підстав для недопущення громадянина держави-агресора до участі у запланованому заході.

На виконання закону організатор має надати СБУ:

-     інформацію про ім’я та прізвище учасника, зазначені у його документі для в’їзду на територію України;

-     інформацію про використання псевдонімів, належність до творчих колективів, іншу інформацію, що характеризує творчу діяльність учасника (яка конкретно «інша інформація, що характеризує творчу діяльність учасника» мається у цій нормі на увазі, не визначено).

СБУ протягом 10 днів надає відповідь про наявність чи відсутність підстав для недопущення особи до участі у гастрольному заході.

Організатор має право укласти договір з відповідним артистом тільки в тому випадку, якщо отримає від СБУ у відповідь на свій попередній запит інформацію про відсутність законних підстав для недопущення такого артиста до участі в зазначеному гастрольному заході.

Та найцікавіше те, що при укладанні договору з артистом організатор має враховувати, що законні підстави для недопущення артиста до участі у гастрольному заході можуть з’явитися вже після надання СБУ відповіді на запит. Таким чином, договір сторони укладають в умовах невизначеності й організатор заходу добряче ризикує, підписуючи його (йдеться про ймовірність виникнення законних підстав для недопущення артиста до участі в заході вже після надання СБУ «дозволу» на відповідний запит).

Так, за порушення відповідних статей Закону організатор несе адміністративно-господарську відповідальність у формі штрафу в розмірі від п’ятдесяти до ста мінімальних заробітних плат (у 2017 році – від 160 тис. грн до 320 тис. грн).

Про те, як же діяти організатору у випадку виникнення підстав для недопущення учасників у гастрольному заході вже після укладення договору, не зазначається.

В СБУ так прокоментували підписання Закону: «СБ України вважає підписання Президентом України Закону «Про внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів за участю громадян держави-агресора» важливим кроком у протидії російській гібридній війні в інформаційній сфері та забезпеченні національної безпеки України. Найближчим часом СБУ опублікує на веб-сайті практичний механізм його реалізації у частині що знаходиться у компетенції Служби», – написала 08 листопада прес-секретар СБУ Олена Гітлянська на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Тож надія на бодай якісь роз’яснення жевріє. Щоправда, на час виходу матеріалу такі матеріали на сайті СБУ опубліковані не були.

Нагадаємо, парламент ухвалив 05 жовтня проект Закону про внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» (щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів в Україні за участю громадян країни-агресора) (№ 6682). За проголосували 232 депутати.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Кабінет Міністрів протягом двох місяців з дня набрання чинності цим документом має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із ним.

Макарчук Анастасия
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий