Записи

Телевидение и радиовещание

Схвалено проект Закону щодо особливостей поширення фільмів та іншої аудіовізуальної продукції, створеної за участю держави-агресора

668fec36526a053d815f1a04a06d1188

14 листопада 2017 року Комітет з питань культури і духовності розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей розповсюдження фільмів та іншої аудіовізуальної продукції, створеної за участю держави-агресора (проект № 6623).

Проектом № 6623 запропоновано у Законі України «Про кінематографію» визначити критерії віднесення фільму до категорії «фільм держави-агресора». Відповідно фільмом держави-агресора буде вважатися:

- будь-який фільм, створений та/або вперше оприлюднений (демонстрований) після 01 січня 2014 року, одним з виробників якого є юридична особа, створена за законодавством та/або зареєстрована в державі-агресорі,

або

- фільм, який відповідно до оцінних елементів бальної системи набрав принаймні один бал за рахунок участі у створенні фільму громадянина держави-агресора, або за рахунок того, що місце зйомок, монтажу, знімальної студії чи отримувачі передбачених законом витрат розташовані на території держави-агресора.

Авторами проекту № 6623 запропоновано визначити, що Держкіно може відмовити у видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, зокрема, і у випадку, якщо фільм містить ознаки фільму держави-агресора. Так само посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів зможе бути анульовано та скасована державна реєстрація фільму, у тому числі у разі виявлення у фільмі ознак фільму держави-агресора.

У Закон України «Про телебачення і радіомовлення» пропонується внести зміни у визначення поняття «власний продукт телерадіоорганізації». Зокрема, пропонується вважати, що програми, передачі, їхні частини, які повністю або частково створені та/чи профінансовані юридичними або фізичними особами держави-агресора, не вважатимуться власним продуктом ТРО.

Також пропонується доповнити статтю 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» визначенням «продукт держави-агресора», яким вважатимуться:

- фільми держави-агресора;

- телепередачі, які повністю або частково створені та/чи профінансовані громадянами держави-агресора, юридичними особами, які мають місцезнаходження (місце реєстрації) в державі-агресорі, або юридичними особами, які прямо або опосередковано контролюються ними.

Із нововведень в законі про телерадіомовлення також пропонується встановити заборону на трансляцію продукту держави-агресора, за винятком випадків використання такого продукту в інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередачах, які є власним продуктом ТРО, окремих фрагментів продукту держави-агресора, виключно з інформаційною метою. При цьому фрагменти продукту держави-агресора муситимуть бути ідентифіковані упродовж всього часу трансляції відповідного фрагменту за допомогою титрів, контрастного кольору, висотою не менше 10 % висоти кадру, з текстом «фрагмент фільму держави-агресора» або «фрагмент передачі держави-агресора».

Вже 28 листопада 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований проект постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей розповсюдження фільмів та іншої аудіовізуальної продукції, створеної за участю держави-агресора (проект № 6623/П), котрим було запропоновано доповнити перехідні положення законопроекту щодо особливостей розповсюдження фільмів та іншої аудіовізуальної продукції, створеної за участю держави-агресора.

Зокрема, автор проекту № 6623/П запропонував визначити, що встановлені законом правила розповсюдження фільмів/іншої аудіовізуальної продукції, створеної за участю держави-агресора, поширюються на фільми, телепередачі, їхні частини, вироблені та/або вперше оприлюднені (демонстровані), або які можуть бути вироблені та/або вперше оприлюднені (демонстровані), починаючи з наступного дня, що слідує за датою набрання чинності законом щодо особливостей розповсюдження фільмів та іншої аудіовізуальної продукції, створеної за участю держави-агресора.

Також запропоновано визначити, що до фільмів, виробниками яких є фізичні та/або юридичні особи держави-агресора і які були вироблені та/або вперше оприлюднені (демонстровані) після 01 січня 2014 року, але до набрання чинності законом, застосовується заборона трансляції, запроваджена Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» від 05 лютого 2015 року 159-VIII.

Неманихина Екатерина
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий