Записи

медиа

Українські медіа на новорічні свята: скандал навколо «1+1», перевірки «Інтера» та «СТБ»

press_freedom_fists

Громадськість обурилася через один з номерів новорічного випуску «Кварталу 95» на «1+1». 04 січня біля офісу телеканалу в Києві пікетувальники вимагали вибачень на недопущення «гомофобного, трансфобного, мізогінного, расистського, сексистського та будь-якого ксенофобного контенту».

Приводом для обурення стала мініатюра «Кварталу-95», у якій розповідається про Буратіно, який здійснив «камінг-аут» і говорить, що він тепер «Буратіна». Його колеги відреагували на таке зізнання численними жартами на тему його сексуальної орієнтації. Тато Карло співає: «ко мне пришел позор на старость, от него ведь не родится новый человек». Також вони зімітували слова популярної пісні про Буратіно, в результаті чого зі сцени звучало «пі», «бу», «рас». Собака Артемон відмовляється брати Буратіно за руку і йти з ним на Поле Чудес: «я з оцим на Полі Чудес закопувати монети не сяду».

Телеканал «1+1» визнав, що у номері «Кварталу 95» були епізоди, які могли викликати звинувачення у неповазі до сексуальних меншин, вибачився та вказав, що змінить редакційну політику щодо цієї теми. Наразі відеозапис виступу вилучено з усіх ресурсів телеканалу та студії.

Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення відреагувала на суспільний розголос. Представник органу прокоментував, що питання щодо перевірки діяльності «1+1» буде вирішене найближчим часом.

Варто зауважити, що Закон України «Про телебачення і радіомовлення» вказує на неприпустимість пропаганди винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за будь-якими ознаками їх особистості. Потенційне порушення може потягти за собою накладення чималої суми штрафу на телерадіоорганізацію.

У той же час, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила про призначення позапланових перевірок ПрАТ «Телеканал «Інтер» і ПрАТ «Міжнародний медіа центр – СТБ» за трансляцію у новорічних ефірах фільмів за участі артистів, що входять до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Підставою для позапланової перевірки «Інтера» стала трансляція фільмів «Москва сльозам не вірить» та «Іронія долі, або З легкою парою!» за участі Олега Табакова і Валентини Тализіної. «СТБ» перевірятимуть у зв’язку з демонстрацією фільмів «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика», «Іронія долі, або З легкою парою!» «Москва сльозам не вірить», «Любов і голуби» за участі Наталії Варлей, Валентини Тализіної, Олега Табакова і Олександра Михайлова.

Нагадаємо, що згідно із Законом України «Про телебачення і радіомовлення» порушення законодавства про телебачення і радіомовлення, у тому числі і демонстрування фільмів, учасниками яких є особи, що входять до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, призводить до значних санкцій, серед яких попередження, штраф та анулювання ліцензії на мовлення.

Тыщенко Екатерина
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий