Записи

интеллектуальная собственность

Народні депутати боронять інтелектуальну власність УЄФА

og-default

У Верховній Раді прийнято закон,  покликаний забезпечити особливу охорону інтелектуальної власності Об’єднання європейських футбольних асоціацій під час проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року та фіналу жіночої Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року в Україні.
Як указано в пояснювальній записці до закону, окрім охорони інтелектуальної власності, на його меті стоїть уникнення паразитичного маркетингу, випадків продажу та перепродажу квитків неуповноваженими особами тощо протягом періоду, який починається за два тижні до початку проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року та закінчується через п’ять днів після проведення фіналу жіночої Ліги чемпіонів УЄФА 2018 в Україні. Із самого тексту Закону випливає, що також він стосується і реклами.

Так, на період проведення Ліги чемпіонів в Києві на територіях безпосереднього проведення футбольних матчів, тренувальних центрів, центрів мовлення, прес-центрів, центрів розміщення вболівальників, інших прилеглих приміщень, а також просторів, пов’язаних з проведенням турніру, забороняється розміщення будь-яких позначень, реклами, товарів, пропонування послуг, що можуть бути асоційовані з УЄФА без дозволу останньої.
До позначень, які підпадають під заборону, належать зареєстровані чи незареєстровані торговельні марки, найменування, емблеми, гасла, підписи, символи, зразки, логотипи, відзняті матеріали, зображення та/або анімації, а також інформація, з якою можна ідентифікувати Лігу чемпіонів УЄФА, її учасників, комерційних партнерів, атрибути чемпіонату тощо.
По суті заборонено будь-який несанкціонований УЄФА прояв реклами чи зображення будь-яких атрибутів Ліги чемпіонів УЄФА, а також його учасників і пов’язаних осіб. Об’єкти інтелектуальної власності УЄФА не прийнятні до використання з будь-якою метою, використовувати при наданні послуг, застосовувати в документах чи рекламі.
Також заборонено перепродаж квитків на фінал Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року та жіночої Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року усім, крім уповноважених осіб. Якщо з якоїсь причини вам необхідно продати квиток іншій особі, треба зважити всі ризики. Закон передбачає запровадження особливого складу адміністративного правопорушення за перепродаж квитків. Санкція за таке правопорушення передбачає штраф у розмірі від 510 до 5100 грн з конфіскацією квитків.

Цікаво, що подібне регулювання запровадили також в Росії.  Там заборонили використання символів УЄФА, зокрема прапора, гімну, слогана тощо, будь-яких торговельних марок УЄФА та інших символів, за якими останню можна ідентифікувати.
Оскільки фінал Ліги чемпіонів УЄФА відбудеться уже 26.05.2018, слід поквапитися з реалізацією норм цього закону.

Тыщенко Екатерина
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий