Записи

интеллектуальная собственность

Nike позивається до Puma через можливе порушення патентів, Adidas хоче визнати патенти Nike недійсними

fvb

3 травня Nike звернувся до суду в американському штаті Масачусетс із позовом,  згідно з яким Puma порушила права інтелектуальної власності першого шляхом використання запатентованих технологій без дозволу.

Зокрема, Nike стверджує, що Puma незаконно використовує технології Flyknit, Air тощо та відмовляється припиняти використання після пред’явлення відповідних претензій. За словами Nike, технологія Flyknit є новим та неочевидним способом формування верху взуття єдиним шаром матеріалу, який у різних місцях має різні властивості. Верх взуття з використанням Flyknit є «надлегкою з пристосовною формою практично безшовною шкарпеткою, яка з наукового погляду забезпечує області підтримки, гнучкості та проникність повітря там, де це необхідно спортсменам». Бренд представив технологію у 2012 році, використавши її в кросівках Flyknit Racer та Flyknit Trainer. Саме вона стала ключовою частиною зростання компанії.
Фактично Nike володіє більше ніж 300 патентами, пов’язаними з технологією Flyknit. Чотири з цих патентів стали предметом нинішнього спору з Puma. На думку Nike, Puma порушує патент при виробництві взуття IGNITE Proknit, яке було представлене як таке, що має «повністю в’язаний верх», який дає легкість, дихає, зручно сідає тощо. Також Nike має претензії до IGNITE Speed Netfit, Mostro Bubble Knit та Jamming. Крім того, Nike впевнені, що їхня технологія Air Sole structure, створена 1987 року і з того часу значно удосконалена, також незаконно використовується конкурентами. Ця технологія покликана зменшувати масу взуття та покращувати амортизацію. На думку Nike, Puma використала цю технологію у кросівках Jamming, які мають заповнений рідиною відсік, тоді як патентом, виданим Nike у 2008 році, захищається взуття, яке має заповнену рідиною камеру з укріпленою структурою. З погляду Puma   ніяких порушень патентів з її боку не існує. Корпорація продовжуватиме виробництво своїх продуктів та вказує, що на продаж моделей чинних колекцій позов не вплине.
Nike захищає свої права інтелектуальної власності на Flyknit не вперше. У 2012 році під приціл корпорації потрапили Adidas. Предмет спору був подібний до нинішнього з Puma: тоді компанії майже одночасно випустили в’язане взуття до відкриття Олімпійських ігор. Після того як Adidas випустив у світ кросівки Primeknit, Nike подала подала позов про порушення патентних прав у Німеччині. Тоді суд наклав тимчасову заборону на виготовлення і продаж спірної моделі. Цей час можна вважати початком «війни» між спортивними гігантами. Adidas намагалася довести відсутність патентоздатності у в’язаних кросівках Nike, проте їм це не вдалося. Після цього Adidas ще раз заявляв про відсутність патентоздатності за ще трьома патентами і знову безрезультатно. Останнім кроком Adidas була апеляція в кінці 2018 року, яка є останньою можливістю довести, що Flyknit – не унікальна технологія. Не дивно, що такі глобальні гіганти спортивного одягу і взуття захищають свої права інтелектуальної власності, адже за кожною інноваційною моделлю стоять колосальні прибутки.
Позов Nike до Puma щодо чотирьох патентів може мати значні негативні фінансові наслідки для останньої та значно прорідить її модельний ряд у разі рішення суду на користь позивача. Також цікаво спостерігати і за Adidas, який безуспішно відстоює своє право на в’язані кросівки ще з далекого 2012. Що ж, тепер Adidas не самотній у цій історії.

Тыщенко Екатерина
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий