Записи

интеллектуальная собственность

Сукня з проекцією зображень на Євробаченні – плагіат чи ні?

джей ло

На цьогорічному Євробаченні традиційно розгорівся скандал щодо плагіату. Але якщо зазвичай подібні суперечки стосуються пісень, представлених на конкурсі, зараз у центрі сценічний костюм співачки з Естонії, що дуже нагадує костюм Дженіфер Лопес, який та використовувала ще 2015 року на шоу «American Idol». Подібний прийом використовувала 2015 року ще одна співачка Євробачення – росіянка Поліна Гагаріна.

Сукня Дженіфер складалась із двох частин – топа та спідниці, радіус якої складав 6 метрів. На спідниці, яка була виготовлена зі спеціальної тканини, під час виконання пісні відображались кадри з фільму. Як відомо з відкритих джерел, ідея костюма в цілому належить спільно співачці та її дизайнеру.
У той же час виступ естонської співачки так само супроводжувався проекцією на широкій сукні різноманітних зображень – геометричних узорів, імітації хвиль тощо. До слова, цю сукню називають найдорожчим сценічним костюмом цьогорічного Євробачення, оцінюючи його у більше ніж 60 тисяч євро.

Чи коректно з правового погляду називати сукні російської та естонської виконавиць плагіатом? Нині не існує чіткого механізму інтелектуальної власності, який би зміг захистити права на новинку у виступах від Дженіфер Лопес. Безпосередній дизайн суконь у всіх трьох випадках був різним. Анімація на костюмі також відрізнялася раз за разом.


Аліна Нечаєва з Естонії на Євробаченні у 2018 році

Відтак важко припустити, що костюм у цьому випадку може підпадати під захист як промисловий зразок.
І, як відомо, ідеї та концепції не захищаються авторським правом. Ця авторсько-правова аксіома дає зрозуміти, що ідею сукні з проекцією російська та естонська співачка використовувати могли. Проте у свідомості прихильників та поціновувачів творчості поп-діви вона разом із дизайнером назавжди залишаться авторами сукні для виступу, яка відображає на собі проекцію зображень, забезпечуючи яскраве шоу.

Тыщенко Екатерина
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий