Записи

интеллектуальная собственность

LOL, WTF, Procter & Gamble подали на реєстрацію чотири торговельні марки з сумнівними абревіатурами FML, NBD

180823-procter-gamble

Procter & Gamble подали на реєстрацію чотири торговельні марки з «брудними» акронімами: LOL, NBD, WTF та FML для очищувальних засобів 3 класу МКТП.

LOL, але Відомство з патентів і торговельних марок США (USPTO) відправило заявникові запит про пояснення семантики позначення, яке заявлене на реєстрацію торговельної марки «LOL». У запиті зокрема йдеться, що з метою належного проведення експертизи заявки, заявник має пояснити:

- чи є у словесного елементу значення або істотне становище на ринку товарів / у сфері діяльності, в яких задіяний заявник, чи є термін усталеним в сфері діяльності заявника;

- чи слово «LOL» позначає географічну місцевість;

- чи «LOL» має стосунок до слів «laugh out loud»?

Аналогічний запит було відправлено USPTO стосовно позначення «NBD». Напевне, експерт не належить до міленіалів, у свідомості яких позначення на кшталт WTF (what the f***), FML (f*** my life), NBD (no big deal) та LOL (laughing out load) сприймаються однозначно.

Разом з тим, позначення «FML» отримало вже другу відмову у реєстрації. По-перше, існують уже зареєстровані торговельні марки «FML» за реєстраціями ## 87016974, 86954434, а відтак експерт вважає, що позначення є таким, що може ввести в оману щодо товару або особи, яка виробляє товар.

По-друге, досліджуючи схожість позначень, експерт виснував, що їх можна сплутати з уже зареєстрованими торговельними марками на підставі подібності «зображення, фонетичного елементу, семантичних конотацій та комерційного враження».

По-третє, перелік товарів при порівнянні з переліками у зареєстрованих торговельних марках не витримав критерію несхожості, комерційної непов’язаності чи поширення через різні торговельні канали. Слід зазначити, що аби товари були визнані схожими за законодавством США, достатньо мінімальних обставин, що можуть призвести до помилкового допущення походження товарів з одного джерела.

За заявкою «WTF» USPTO наразі відправило листа про узгодження бібліографічних даних. No big deal.

Крім того, за законодавством США заявник має підтвердити використання позначення, або подати заявку з наміром на використання в подальшому. В останньому разі він зобов’язується надати підтвердження початку використання позначення протягом шести місяців з дня отримання дозволу на реєстрацію. Такий строк може бути продовжено, але не більше, ніж на 36 місяців сумарно.

Procter & Gamble поки не подали доказів використання позначення для заявлених товарів 3 класу МКТП, а саме для нелікувального рідкого мила, детергентів для посудомийних машин, очищувальних засобів для твердих поверхонь та освіжувачів повітря.

Відомо, що компанія виробляє освіжувачі повітря Febreze, детергенти Dawn та очищувальні засоби Mr. Clean, тож можна допустити, що торговельні марки реєструються для подальшого ребрендингу.

Втім, принаймні два з акронімів, а саме WTF і FML, мають якщо не «брудне», то принаймні вульгарне значення. Чому Procter & Gamble обрали саме їх для асоціювання зі своїми товарами – залишається маркетинговою таємницею.

Зміщуючи акценти на українське законодавство, згідно з п. 2.2.2. Методичних рекомендацій умовою надання правової охорони позначенням, які представляють собою абревіатури, є унікальний характер буквосполучення, що виділяє його з числа загальноприйнятих абревіатур (наприклад, BMW, SMG, MMM). Одночасно, відповідно до п. 4.3.1.4. Правил складання і подання заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг не мають розрізняльної здатності позначення, які являють собою загальновживані скорочення, зокрема загальновживані абревіатури (ВАТ, СПД, ТОВ). А позначення, яке не має розрізняльної здатності, не може отримати й правової охорони відповідно (частина друга статті 6 ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»).
Тому цікаво якими аргументами «відмиються» Procter & Gamble та чи з’явиться на полицях (спершу) американських супермаркетів рідке мило FML.

Ситницька Анастасія
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий