Записи

налоговое право

Нові митні правила для «євроблях»

1

Вже декілька тижнів інформприводом усіх новин стали прийняті у другому читанні проекти законів (реєстр. №8487, №8488) щодо внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, а також інших законодавчих актів, які покликані врегулювати ситуацію з автівками з іноземною реєстрацією на території України.

Цікаво, що більше уваги ЗМІ приділяють обговоренню саме змін до Податкового кодексу України, якими запроваджено новий підхід до обчислення ставок акцизного податку, а також встановлено «знижку» у розмірі 50% від суми такого податку у разі розмитнення впродовж 90 днів з дати набрання чинності законом (законопроект №8487) для власників авто з іноземною реєстрацією, вже ввезених в Україну.

Що стосується змін до Митного кодексу України (проект закону №8488), то в ньому зазначається лише про посилення відповідальності за порушення митних правил у разі недотримання умов митних режимів транзиту і тимчасового ввезення. Проте запропоновані зміни охоплюють набагато більше питань.

Зокрема, з-поміж нововведень варто відзначити можливість митного оформлення транспортних засобів не лише в пунктах пропуску через митний кордон, але й у будь-якому органі доходів і зборів, проте з обов’язковим поданням попередньої митної декларації та доставкою такого авто до обраної митниці. Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більше ніж на 30 днів, підлягатимуть державній реєстрації.

Відтепер нерезиденти зможуть ввозити в Україну більше ніж один транспортний засіб на кожну товарну позицію, передбачену ч. 3 ст. 380 Митного кодексу України, виключно за умови їх письмового декларування та внесення відповідних гарантій, передбачених розд. Х Кодексу.

Змінено підхід до класифікації транспортних засобів, які ввозяться громадянами-резидентами у зв’язку з виконанням своїх трудових обов’язків з підприємствами-нерезидентами. Відтепер такі авто вважатимуться ввезеними для особистого користування із застосуванням відповідного порядку (до 10 діб на митній території України за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування). Все це незважаючи на суперечності з положеннями Додатку С Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990).

Уніфіковано строк накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил – не пізніше ніж через 6 місяців з дня виявлення. У разі розгляду таких справ судом строк накладення адміністративного стягнення зупиняється на весь час розгляду.

Покладено край суперечкам щодо кваліфікації діяння з передання права володіння та/або користування (кермування) тимчасово ввезеного/ транзитного авто особі, яка його не ввозила. Таке правопорушення охоплюватиметься ч. 4 ст. 469 Митного кодексу України. Штрафна санкція становить 34 тис. грн.

Збільшено штрафні санкції за перевищення встановленого строку транзиту, залежно від терміну такого перевищення: понад 30 днів чи втрата авто – 170 тис. грн або конфіскація, так само за порушення строків тимчасового ввезення.

Змінами до Перехідних положень Митного кодексу України передбачається, що протягом 180 днів з дня набрання чинності законом здійснення митних формальностей щодо автівок, ввезених з 01.01.2015 р. до дня набрання чинності цим Законом, відбуватиметься відповідно до окремого Тимчасового порядку, який Кабміну ще доведеться розробити. Також протягом цього 180-денного періоду фізичні особи зможуть провести належне митне очищення легкових авто без притягнення до відповідальності за порушення митних правил, проте за умови сплати митних платежів та добровільного внесення до державного бюджету коштів у сумі 8,5 тис. грн.

З метою виявлення автівок, що знаходяться на митній території України з порушенням законодавства з питань державної митної справи, передбачено обмін відповідною інформацією з органами Державної прикордонної служби України та Національної поліції. З цією ж метою законом (законопроект №8488) вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення України, Законів України «Про державну прикордонну службу», «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух» та ін., надаючи повноваження поліцейським та прикордонникам перевіряти законність перебування відповідного транспортного засобу на території України, враховуючи вимоги Митного кодексу України, а також посилюючи відповідальність за такі порушення.

Олена Чуйко
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий