Записи

новости

Як отримати електронний цифровий підпис для подання електронної декларації через Приват24

фото 14

Як відомо, для подання електронної декларації необхідно мати електронний цифровий підпис (ЕЦП). На веб-сайті Центрального засвідчувального органу Мінюсту є великий перелік організацій, через які можна його отримати. І тут можна обрати будь-який, але на наш погляд, організаційно найпростішим буде отримання або через районну податкову (і якщо ви ФОП, то скоріш за все у вас він вже є), або через відділення банку.

Про те, як отримати ЕЦП в податковій можна ознайомитись безпосередньо на веб-сайті центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби. Нижче ми розкажемо як отримати електронний підпис громадянам, у яких ще немає ЕЦП, але натомість є доступ до роботи зі своїм картковим рахунком через систему Приват24.

По суті, ЕЦП – це комп’ютерний файл, за допомогою якого на сайті НАЗК здійснюється ідентифікація особи при заповненні та поданні електронної декларації. І як цей файл отримати нижче надана покрокова інструкція.

1. Увійти в систему Приват24. 

Тут все як зазвичай – необхідно ввести свої логін і пароль для входу в Приват24 на сайті сервісу: https://www.privat24.ua/

2. На стартовій сторінці необхідно обрати вкладки “Усі послуги” і там перейти в розділ “Бізнес”.

Якщо у вас не влаштовані програми криптографічного захисту, на цій стадії вам запропонують їх встановити та дадуть відповідні лінки для скачування. Після встановлення їх в браузер програма створення електронного цифрового підпису може рухатись далі.

3. Перевірити дані для отримання ЕЦП

Тут треба звірити особисті дані та уточнити адресу електронної пошти. Після перевірки і можливого виправлення необхідно натиснути «дані вірні» і перейти на наступну сторінку.

4. Обрати місце на комп’ютері, де буде збережений файл ЕЦП

Для цього необхідно натиснути кнопку “Обрати”. Після цього з’явиться вікно навігації, за допомогою можна обрати існуючу папку на комп’ютері чи на флешці, або створити нову папку.

Якщо процедура отримання ЕЦП пройде успішно, саме в цю папку буде вивантажений файл з цифровим підписом.

5. Визначитись з паролем

Електронний цифровий підпис – це файл, захищений паролем. Навіть якщо флешка з файлом буде втрачена або зловмисники отримають доступ до файлу в будь-який інший спосіб, використати його ніхто не зможе. Для цього необхідно знати пароль. Тому до створення паролю необхідно підійти максимально відповідально, і зробити його максимально унікальним.

Цей пароль необхідно двічі записати в вікні і записати собі в певному місці, яке ви вважаєте максимально надійним як з точки зору доступу третіх осіб, так і з точки зору вашого доступу, щоб не забути де він. Тут дуже зручно користуватись спеціальними додатками, які зберігають паролі на мобільному пристрої в зашифрованому вигляді переписати в мобільний додаток для збереження паролей (їх багато, наприклад такий або такий).

Після того, як необхідні поля будуть заповнені необхідно натиснути кнопку “Далі”.

6. Пройти ідентифікацію за СМС

При реєстрації в Приват24 ви вказували номер свого мобільного телефону. Цей номер стає вашим логіном при вході в систему. І цей номер є ключовим зв’язком банку з вами.

Після того як ви обрали пароль свого електронного ключа на ваш номер телефону має надійти СМС з кодом. Цей код необхідно вписати в систему, після чого поставити позначку навпроти “Я ознайомлений і згоден…” і натиснути “Далі”.

7. Отримати ЕЦП

Якщо на попередніх етапах ви все зробили правильно, ви побачите відповідне повідомлення на екрані. Одночасно з цим в обрану вами на кроці №4 папку вивантажиться файл електронного цифрового підпису.

8. Увійти в систему подання електронних декларацій на сайті НАЗК

На підставі його можна проходити ідентифікацію на веб-сайті НАЗК https://portal.nazk.gov.ua/login

На сторінці входу до системи подання електронних декларацій необхідно:

а) в полі “Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг (АЦСК)” обрати Приватбанк

б) кнопкою “обрати” відкрити вікно навігації та за його допомогою вказати папку, де знаходиться файл електронного ключа (ми її обирали на році №4 вище, але можна змінити);

в) в полі “пароль особистого ключа” зазначити пароль (див. крок №5)

Якщо всі озвучені дії “а”-”б”-”в” зроблені, необхідно натиснути кнопку “Увійти”. З цього моменту ви можете заповнювати електронну декларацію про себе, при тому, що частина даних вже буде заповнена оскільки буде перенесена з електронного підпису.

Крайняк Юрий
1 комментарий
Володимир Рябошлик/Ryaboshlyk 
Ноябрь 25, 2019 12:54

Що таке пароль від Key-6.dat ? Нічого подібного на попереднііх кроках не було. Був пароль до сховища ключів і там я погодився на той що пропонувала програма – чи це він мається на увазі. Одне слово: КРОК ВХІД ДО СИСТЕМИ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕЦП Я ПРОЙТИ НЕ ЗМІГ

еще коментарии
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий