Записи

нормативные акты

Зелене світло для порівняльної реклами

Зелене світло

12 листопада парламентарі проголосували за зміни до ряду законів, що стосуються порівняльної реклами.

Ініціатори законопроекту мали на меті імплементувати до українського законодавства положення європейської Директиви 2006/114/EC. Як зазначено в преамбулі до такої Директиви, порівняльна реклама, коли вона порівнює реальні, релевантні, достовірні та характерні ознаки, і коли вона не є оманливою, може бути законним засобом інформування споживачів про їхні переваги.

Справедливим буде сказати, що і до цього порівняльна реклама формально не була заборонена в Україні. Однак з огляду на недосконале регулювання і пов’язані з цим ризики, юристи зазвичай не рекомендували клієнтам використовувати цю маркетингову стратегію.

Відтепер, у разі підписання закону, можна очікувати нові віяння у сфері реклами.

Отже, про новації, які запроваджує Закон.

Що може використовуватися у порівняльній рекламі?

Це можуть бути зображення і посилання на товар конкурента, торговельні марки та інші позначення, під якими випускається товар конкурента, комерційне (фірмове) найменування конкурента, ціна на товар, який порівнюється, інші його характеристики.

Крім Закону про рекламу, відповідні зміни внесені в частину 6 статті 16 Закон про знаки. Зокрема, перелік випадків, у яких власник знака не має права забороняти його використання, доповнили порівняльною рекламою (за умови, що вона не належить до нечесної підприємницької практики).

Які умови використання порівняльної реклами?

Реклама не повинна містити ознак нечесної підприємницької практики в розумінні статті 19 Закону про захист прав споживачів. Зміст вказаної статті, зокрема в частині діяльності, яка вводить споживача в оману, значно доповнено.

Реклама може містити порівняння тільки однорідних (подібних) товарів або діяльності, що охоплюється однією сферою.

Реклама не повинна містити дискредитації та неправдивої інформації.

Реклама не повинна створювати змішування між рекламодавцем і конкурентом, тобто споживач повинен розуміти, де товар рекламодавця, а де конкурента.

Товар рекламодавця не повинен за своїм виглядом імітувати товар конкурента, захищений торговельною маркою або комерційним найменуванням.

Щодо товару із зазначенням походження (відомим ще як «географічне зазначення») порівняння може здійснюватися тільки щодо товару з аналогічним зазначенням.

Як бачимо, багато критеріїв мають оціночну природу, що створює підґрунтя для спорів.

З огляду на це, обираючи в якості маркетингової стратегії порівняльну рекламу, рекламодавець повинен усвідомлювати її потенційну конфліктність, а тому особливо уважно оцінювати всі аспекти на стадії планування та виробництва реклами.

Оксана Чайковська
оставить комментарий
Имя *
Электронная почта *
Вебсайт *
Комментарий